14 лютого 2016

14 лютого - День військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту Збройних Сил України

Війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту (війська РХБЗ, історичне - хімічні війська) - спеціальні війська Сухопутних військ, призначені для радіаційного, хімічного і біологічного захисту, а також аерозольній маскування бойових дій збройних сил.

Головним призначенням військ РХБЗ є організація захисту військ, населення і об'єктів тилу від радіаційного, хімічного та біологічного небезпеки, як у мирний, так і у воєнний час. В даний час особливої ​​актуальності набули екологічні проблеми. Екологічні катастрофи в сучасному світі стали реальністю, а їх наслідки можна порівняти із застосуванням зброї масового ураження (ЗМУ).

Історично війська РХБ захисту Збройних Сил України стали спадкоємцями хімічних військ трьох військових округів (Київського, Прикарпатського та Одеського), які розміщувалися на території України. 14 лютого 1994 хімічні війська наказом МО України були перейменовані у війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту. Цей день вважається святковим для військових хіміків.

Історія військ РХБ захисту Збройних Сил України налічує чимало яскравих прикладів зразкового виконання фахівцями РХБ захисту завдань, які ставилися перед ними командуванням Збройних Сил та керівництвом держави.

Останнім часом війська РХБ здійснюють постійний моніторинг екологічної ситуації у зоні ведення бойових дій, проводять знешкодження боєприпасів, споряджених отруйними речовинами, беруть участь у гасінні лісових пожеж, локалізують наслідки аварій на об'єктах з сильнодіючими отруйними речовинами, а також ліквідували надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру всіх рівнів. Раніше війська РХБЗ Збройних Сил України брали участь у забезпеченні бойових дій під час миротворчих операцій у Косово, Іраку, Кувейті.

У стислі терміни військові хіміки спрацювали під час ліквідації наслідків аварій та надзвичайних ситуацій: на судні «Одиск» в Чорному морі, де внаслідок попадання забортної води на небезпечний вантаж і викликану цим хімічну реакцію почалося виділенням фофсіна; на залізничному перегоні Ожидів - Красне Львівської залізниці, де перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором; ліквідації аварії потяга з хімічними речовинами поблизу Харкова та інших техногенних аварій.


http://vk.com/wall-62819673_6505

0 коммент.:

Дописати коментар