понеділок, 20 березня 2017 р.

10 лісничих затримано за корупцію в один день. Чи можливо таке на Чернігівщині?

«5 березня затримали виконувача обов’язків начальника і екс-керівника управління лісового і мисливського господарства Рівненської області та 8 директорів лісгоспів», — пише на своїй сторінці у «Фейсбуці» міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. — «15 тисяч євро і 5 тисяч доларів привезли директори лісгоспів керівництву управління. Указану суму мали передати перевіряючим із Держлісагентства за приховування виявлених порушень. Корупція у класичному вигляді, якісно задокументовані і ті, хто брав, і ті, хто давав!!!»

10 — в один день. Чи можливо це на Чернігівщині?«Я не вірю, що це було можливо навіть у Рівненській області»


Віталій Сідько, лісничий державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство»:
— Не вірю, що це можливо на Чернігівщині. Більш того, я не вірю, що це було можливо навіть у Рівненькій області. Розказували, що деякі директори під час затримання були в іншому місті.

Якщо сказали «А», маєте сказати «Б». Але ж продовження справи нема. Після затримання люди вийшли на роботу.

Складається враження, що це підстроїли. Комусь це вигідно. Хтось захотів спочатку очорнити галузь. Мовляв, у державних підприємствах — лісгоспах — процвітає корупція. Вони збиткові. У лісі бардак. А потім — пустити лісгоспи під приватизацію.


Ліс поряд, а на полювання – за 40 кілометрів

Павло Мазко, мисливець, Корюківка:
— Усе залежить від керівництва, на рівні міністерства. Зараз у нас кругом віддають ліс приватникам, нібито для ведення мисливського господарства. Але ж для цього вони мають і розводити звірів, а не лише на мисливстві заробляти. Де годівниці? Де солянки для лосів, віники взимку для зайців, — нічого цього нема. Тільки вишки стоять, щоб зручно було відстрілювати. А ліцензія у них коштує стільки, що простим смертним недоступна. Ліцензія на відстріл лося в минулому році — 18 тисяч гривень. Або взагалі не продають тим, хто не проживає в готелі на території приватного комплексу.

Ми живемо під лісом. Коли він був державний, на ділянках колгоспних лісгоспів членам спілки мисливців дозволялося полювати безкоштовно. Тепер тут не можна, їздимо за 30-40 кілометрів, у Менський, Сновський райони. Я вже й рушниці майже всі попродавав.

І в нас звільнили

Петро Устименко, голова профспілкового комітету ДП «Корюківське лісове господарство»:
— Упродовж пари місяців Державне агентство лісового господарства проводило перевірку нашого підприємства. Склали акт на 71 сторінку. Що виявила перевірка — нам не повідомили. Єдиний результат — 7 березня був останній робочий день тимчасово виконуючого обов’язки директора лісгоспу В’ячеслава Чижа. В’ячеслав Володимирович пропрацював півроку. З них більшість часу — перебував на лікарняному. З початку грудня проти нього почалися страйки працівників лісгоспу.

Чим іще обернеться перевірка — поки не зрозуміло. Тепер Держагентство має оголосити конкурс на посаду директора.

А по Рівненщині ситуація вилами по воді писана. Не вірю, що всіх десять одним днем звільнили. Тим більше, що четверо-п’ятеро з них — депутати обласної ради.

Ліс гуде, та і все

Валентина Спасік, доглядач музейного комплексу «Лісоград», колишня вчителька, Єліне, Щорський район:
— У нас стосунки з нашими місцевими лісниками нормальні. їх троє. Хороші хлопці, всі мої колишні учні. Нікого з них не затримували і хай не затримують. Чула, страйкували лісничі у Корюківці. Один наш лісничий туди навіть їздив. Це ще взимку було.

Нічого не знаємо, живемо серед лісу, той гуде, та й все. Он готуємося до 75-річчя з Дня спалення німцями села, 23 березня буде. Як треба дрова, замовляємо. Ото й усе наше спілкування в лісниками.

Думаю, ситуація на Рівненщині — якийсь абсурд. За раз десять чоловік! Як вони так зуміли? Це щось на рівні керівництва, мабуть, вирішувалось... Думаю, у нас на Чернігівщині такого не відбудеться.

Багато слів, а толку мало

Володимир Ткаченко, водій, Козелець:
— У Острі повісився головний військовий лісничий, довели людину. Хоча його причетність до оборудок, які мутять високопосадовці, не встановлена. Щоб усіх звільнили та ще й посадили, не бувать такому ніколи. По телевізору щодня показують, як когось затримали. Тільки до цих пір ні один з них не сидить. Торік по всіх областях України йшли обшуки у головних санітарних лікарів. Люди думали, ото мафію накрили, а вийшов пшик, справу закрили. Багато слів, а толку мало.

Тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року
Понедельник, 20 Марта 2017 14:47 

0 коммент.:

Дописати коментар