середа, 22 березня 2017 р.

Витяг із стенограми засідання Верховної Ради від 21.03.2017

ЗАСІДАННЯ ДЕВ'ЯТНАДЦЯТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
21 березня 2017 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А.В.

11:22:09
ОДАРЧЕНКО Ю.В.

Шановні колеги, одним з альтернативних джерел є паливо,  що виробляється з  деревини, наприклад, так звані пелети.  Зараз по всій  Україні є проблема з незаконними вирубками. Я маю серйозні побоювання, що з метою отримання пільг від використання альтернативного палива будуть вирубати дерева  і виготовляти пелети  та інші  подібні вироби. Тому я прошу покласти на місцеві органи виконавчої влади обов’язок контролювати походження альтернативних джерел палива, виготовлених з дерева, інакше без  належного контролю ми просто залишимося без посадок і без лісів. Прошу підтримати поправку номер 15.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, коментар голови комітету.
 
11:23:00
ДОМБРОВСЬКИЙ О.Г.
Шановні колеги, я підтримую стурбованість свого колеги народного депутата. Але я можу сказати в такий спосіб. Давайте заборонимо і  закриємо  виробництво меблів в  Україні, тому що це також може привести до таких наслідків. Ми говоримо про українську біомасу, яка сьогодні є похідною від аграрного виробництва України в першу чергу. І в деревинному секторі  України є дуже багато відходів, які потрібно, і це є абсолютно цивілізована європейська практика. Дякую.

11:24:22
ОДАРЧЕНКО Ю.В.

Шановні колеги, доповідач трошки перекручує, ніхто не забороняє виготовляти паливо з деревини. Тільки мої поправки передбачали погодження з місцевими органами влади, які б установлювали джерела надходження цієї сировини.

Поправка 36 вона йде про те, що незаконні вирубки є зараз величезною проблемою для всієї держави, особливо для Херсонської області, де під виглядом санітарних вирубок знищили майже половину лісів, через це область вже зараз потерпає від пилових бурь.
Я вважаю, що альтернативне паливо з деревини  це може стати великою проблемою для нашої держави, бо це знищення наших лісових масивів. Тому я пропоную  зобовязати тих, хто буде використовувати пелети та іншу деревину в якості палива, подавати звіти по надходженню палива, щоб орган ліцензування міг контролювати, звідки воно береться. Цілком логічна правка, прошу її підтримати.

12:02:30
ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Радикальна партія.  Хочемо бути реально незалежними – , не повинні бути бідними. Єдиний перевірений в усьому світі спосіб подолання бідності – це працевлаштування українців, це радикальне підвищення доходів, зарплат і пенсій. Коли ти жебракуєш, коли в тебе немає роботи, коли ти больний і дурний, не нужен ні собі, ні людям.

Тому фракція Радикальної партії підтримує енергонезалежність нашої країни. Ми не повинні купувати ні в Росії, ні за кордоном. Ми повинні виробляти в Україні, створювати робочі місця для українців, зарплати, пенсії, доходи піднімати українцям, берегти українську землю і український ліс. Українцям роботу і гідне життя! 

- Вечірнє засідання -

16:36:23

ЛЯШКО О.В.
Олег Ляшко, Радикальна партія.

Саме тому фракція Радикальної партії запропонувала антикризовий план дій, спрямований на підтримку і розвиток національного виробництва. Ви ходите побираєтесь по всьому світу за кредитами, принижуючи українську націю. В обмін на ці кредити ви піднімаєте пенсійний вік, ви продаєте землю, ви вносите сюди іноземців наглядачами над Україною. А знаєте, що треба робить? Треба не кредити побиратися, а треба заробляти, а для того, щоб заробляти, треба змінити грошово-кредитну політику Національного банку, дати національному виробнику дешеві довгі кредитні ресурси і створювати умови українцям для роботи. Що робить уряд – беруть на себе зобов'язання вивозити ліс-кругляк. Себе б вивезли в необробленому вигляді чи в обробленому – байдуже, а ліс-кругляк не трогайте.

До речі, хочу поінформувати, сьогодні Всесвітній день лісів. І наше завдання, щоб в Україні був і ліс, і земля, і вода, і корова, і люди і все живе, щоб було в Україні. А ви хочете Україну перетворити на колонію, де селяни будуть без роботи, де всі люди сидітимуть на ваших послугах і дотаціях замість того, щоб нормально заробляти.

Тому я вимагаю, наша команда вимагає радикальної зміни економічної політики

16:46:08
ГАЛАСЮК В.В.

Дякую. Шановні колеги! Пані Ірино, ви нам рота не закривайте. Ви краще відстоюйте державницькі ініціативи, спрямовані на захист мораторію на експорт ліса-кругляка з України перед Європою. Краще відстоюйте захист інтересів українських промисловців, роботодавців і платників податків, бо в будь-якій країні, яка себе поважає, влада живе за рахунок тих податків, які сплачує  промисловість і підприємства, а не за рахунок  кредитів МВФ. Тому нам треба цього повчитися у цивілізованих країн

ГАЛАСЮК В.В. Ми пропонуємо провести реструктуризацію, це вивільнить в бюджеті 20 мільярдів гривень для підвищення заробітних плат, соціальних стандартів в Україні.

І, нарешті, контрабанда. Хто не знає, як ліс-кругляк їде через кордон контрабандою? Хто не знає, як Україна втрачає? Подивіться, яка різниця в торгівельному балансі в нас з нашими партнерами. Зовсім різний облік, шалена контрабанда. Понад 20-30 мільярдів гривень щороку там можна дістати через запровадження нових сканерів, через нову систему аналізу ризиків, через подолання ручного фактору, який сьогодні є. Тоді не треба буде обирати власних громадян і запозичати в МВФ. Тоді українці будуть жити в Європі.

0 коммент.:

Дописати коментар