понеділок, 20 березня 2017 р.

Плайське лісництво поповнило казну Брустурянського лісгоспу на 2 млн. гривень (ФОТО)

20.03.2017 (07:23)Закарпатське ОУЛМГ інформує...

Одним з найбільших за площею лісництв ДП «Брустурянське ЛМГ» є Плайське лісництво, що має площу 8470 га. Воно розташоване за 14 км від адмінбудинку лісгоспу і є одним з найвіддаленіших підрозділів підприємства. Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 10 обходів. Лісові масиви підрозділу згідно з лісорослинним районуванням відносяться до Гірського центрального округу Карпат, Турківсько-Косівсько-Рахівського лісорослинного району з гірськими листяно-хвойними лісами. У цих угіддях переважно росте ялина, ялиця, бук, клен, явір. 

Основна діяльність лісників підрозділу – це заготівля деревини, захист лісу від шкідників та браконьєрів, а також оновлення лісових насаджень. Вже більше 10 років лісництвом керує Іван Юрійович Меклеш. А ведуть догляд за лісом та здійснюють господарську діяльність у підрозділі 47 працівників. За свій труд кожен з них отримує відповідні нагороди. Стимулом до ефективної роботи є заробітна плата та преміювання працівників. Середня зарплата по лісництву складає 7705 грн. У підрозділі також прагнуть створити комфортні умови праці для лісівників. Тож вже цьогоріч буде проведено капітальний ремонт контори лісництва та приміщення, які знаходяться на території обходів майстрів лісу. Як розповідає лісничий Іван Меклеш, минулий рік завдяки наполегливій праці всього колективу був доволі успішним для підрозділу. Лісництво зуміло дещо покращити економічні показники, заготовивши 54850 мкб сировини. Відповідно, було реалізовано 54160 мкб лісопродукції. Це принесло підприємству 2 млн.грн. прибутку. Має підрозділ й непогані результати у господарській сфері. Так, за 2016 рік було зведено 2 км лісової дороги в урочищі Подешурний. 

Поряд з тим, ведеться активна робота з охорони лісу від незаконних рубок та його захист від шкідників. Свою роботу лісова охорона виконує ефективно. Підтвердженням цьому є той факт, що за останні 10 років на території лісництва відсутні випадки незаконних рубок та браконьєрства. Під особливою увагою працівників заказники загальнодержавного значення, що розміщені на території лісництва. Так, на 248 га ботанічного заказника «Горгани і Тавпіширка» проростає острівний незайманий кедровий ліс, що має 180-300 років. А ось у ботанічному заказнику «Горган», площа якого 10 га, під наметом хвойного лісу зростає плаун-баранець, занесений до Червоної книги України. Крім того, є на території підрозділу ще два заказники місцевого значення, що мають ботанічний тип – «Бертяник» (53,5 га) та «Сосна гірська жереп» (0,5 га). В лісфонді цього лісництва також ростуть 7 плюсових дерев ялини звичайної, а також одне дерево сосни кедрової європейської. 

Лісничий розповідає, що у підрозділі також ведеться значна робота з лісовідновлення. Адже на його території розташовані два постійні лісові розсадники. Один із них має загальну площу 0,7 га й розташований в урочищі Бертяник, інший ( 0,25 га) – в урочищі Веричан. Тут вирощують близько 400 тис. деревцят. Вже через кілька днів у розсадниках розпочнуться роботи. На 0,6 га їх площі буде засіяно насіння ялини, ялиці, бука, клена-явора, ясена, модрини. Щорічно з цих розсадників на лісовідновлення витрачається близько 350 тис. саджанців. Частину з них вже через кілька днів буде висаджено на площі 130,7 га лісових масивів цього лісництва.

0 коммент.:

Дописати коментар