понеділок, 13 березня 2017 р.

В Оникіївському лісництві вирощують до 30 тис. штук живців хвойних порід

КРОПИВНИЦЬКИЙ. 12 березня. УНН-Центр. У лісництвах Оникіївського лісгоспу триває підготовка садивного матеріалу. Працівники Оникіївського лісництва понад десять років використовують можливість проводити живцювання хвойних порід дерев та чагарників у зимовий період. Щороку лісівники висаджують не менше 20 тисяч штук живців різних порід. У нинішньому заготовлено близько 30 тисяч штук різних форм і видів ялівців, туї, кипарисовиків, ялини тощо. Про це УНН-Центр повідомили у Кіровоградському ОУЛМГ.

Після висушування вологи живців гарячим повітрям їх зберігають у великих снігових купах, у яких вирубано спеціальні ніші. Зверху накривають шаром снігу та ще й тирси, котра стримує танення снігу. У таких законсервованих умовах живці зберігаються до висадження в теплиці.

У тепличному господарстві лісівники готують грунт для висадження живців — це збагачений субстрат із торфу, піску без глини (річкового) та лісової землі. Щоправда, із грунтом доводиться експериментувати: змінюючи в деяких теплицях концентрацію компонентів субстрату. При цьому постійно контролюється процес приживлюваності живців.

0 коммент.:

Дописати коментар