неділя, 19 березня 2017 р.

"Палять ввечері та вночі": В екосистемах зафіксували 400 пожеж


За спалення трави на Львівщині вже покарали понад три десятки громадян на 5610 гривень.

Загалом в області зафіксовано приблизно 400 пожеж в екосистемах, загальною площею понад 84 гектари. Та, зізнаються екологи, далеко не всіх порушників вдається зловити "на гарячому", пише газета "Експрес".

"Найбільше палять ввечері та вночі. Палії є в кожному районі, за винятком гірських територій. Там просто ще не підсохла земля, -- каже Василь Стрищак, заступник начальника Державної екологічної інспекції області. -- Наші люди палять навіть у вітряну погоду, коли існує найбільша загроза поширення вогню на ліси, будинки.

Торік людина загинула, спалюючи рештки, а ще був випадок, що вогонь поширився на житлові будинки. Та людей це не лякає. У народі побутує думка, що при спалюванні утворюється попіл, який служить підживленням для грунту. Це не так. При спалюванні знищується мікрофлора грунту і про його відновлення годі говорити. Тож жодного плюсу в такому спалюванні нема".

За спалювання сухостою порушникам загрожує штраф від 170 до 340 гривень -- для фізичних осіб, та від 850 до 1190 гривень -- для посадових. А якщо палять у заповіднику, штрафи зростають удвічі. До слова, в області штрафують не лише паліїв трави.

За результатами рейдів, у Львові вилучено приблизно 500 букетів первоцвітів, 300 цибулин шафрану, складено протоколи на порушників. Вилучені букети без цибулин передали до міських храмів, а цибулини шафрану будуть висаджені на території парків міста.

Юлія ГОЛОДРИГА
19.03.2017 15:58


  1. Лише в одній області зафіксували приблизно 400 пожеж в екосистемах
    За спалення трави на Львівщині вже покарали понад три десятки громадян на 5610 гривень. Загалом в області зафіксовано приблизно 400 пожеж в екосистемах, загальною площею понад 84 гектари.
    Експрес online, 15:34

0 коммент.:

Дописати коментар