четвер, 16 березня 2017 р.

600 млн євро чи український ліс. У ЄС все ще наполягають на скасуванні мораторію на експорт круглякаВиконання цієї ключової умови гарантує отримання траншу від Євросоюзу.

Щоб отримати 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС, Україні необхідно тільки зареєструвати законопроект щодо скасування мораторію на вивезення необробленої деревини. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі, повідомляє Інтерфакс.
"Ні, тільки зареєструвати проект закону в Раді", - сказав Мінгареллі.Він зазначив, що мораторій на експорт "кругляка" був введений всупереч зобов'язанням України в рамках СОТ та угоди про Асоціацію з ЄС.

Також, за словами представника ЄС, іншою умовою для надання країні фінансування є вирішення українською владою питання щодо забезпечення соціальними виплатами внутрішньо переміщених осіб в Україні.


"Багато що в цьому напрямі було зроблено, але важливо, щоб всі внутрішньо переміщені особи отримали свої виплати, навіть ті, які ще не є зареєстрованими", - сказав Мінгареллі.
За його словами, як тільки ці питання будуть вирішені, Україна протягом кількох тижнів отримає обіцяне фінансування.

Нагадаємо, 16 березня Європейська комісія затвердила рішення виділити Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.


До цього, 10 лютого під час зустрічі очільника українського уряду Володимира Гройсмана та президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у Брюсселі представник ЄС заявив, що Євросоюз готовий виділити другий транш, розраховуючи на те, що уряд і парламент України зможуть виконати ключову умову — зняти заборону на експорт лісу-кругляку, введену 2015 року терміном на 10 років.

"Як тільки уряд представить законопроект про мораторій на експорт лісу в парламенті - це, з моєї точки зору, достатня умова для видачі 600 млн євро, українці очікують, що це відбудеться у найближчі тижні", —сказав тоді голова Єврокомісії.

Своєю чергою, Гройсман заявив, що ця макрофінансова допомога буде спрямована до бюджету і додатково позитивно вплине на розвиток економіки України.

Гроші  Сьогодні, 16:10

Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/600-mln-yevro-chi-ukrayinskiy-lis-u-yes-vse-sche-napolyagayut-na-skasuvanni-moratoriyu-na-eksport-kruglyaka-897380.html

0 коммент.:

Дописати коментар