пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Уряд погодив законопроект про відміну мораторію на експорт лісу-кругляка, – Галасюк


Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк повідомив про плани уряду скасувати мораторій на експорт лісу-кругляку.

За наявною у мене інформацією Мінекономіки погодив зрадницький законопроект №6035 про відміну мораторію на експорт лісу-кругляка без зауважень, – написав Галасюк.

За словами політика, якщо ця інформація підтвердиться офійійно це стане прямим свідченням того, що “керівництво МЕРТ не тільки некомпетентне, а й є співорганізаторами “афери Денисенка”, яка протирічить українським інтересам та угоді з СОТ”.

“Існує прямий взаємозв’язок між мораторієм на експорт лісу-кругляка і зростанням деревообробної та меблевої промисловості. Не дарма ми так боролися разом з Олегом Ляшком та колегами і однодумцями за цей мораторій”, – зазначив Галасюк, пообіцявши “каменя на камні не залишити від компрадорської махінації” по скасуванню мораторія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, як мораторій на експорт лісу-кругляка вплинув на українську економіку.

10/03/2017 - 21:47
http://informator.news/uryad-pohodyv-zakonoproekt-pro-vidminu-moratoriyu-na-eksport-lisu-kruhlyaka-halasyuk/


Експерти назвали методи боротьби з незаконною вирубкою лісівМораторій на вирубку лісу не дозволить побороти "чорний ринок" в Україні, а потрібно залишити систему планового вирубування.

Про це повідомив експерт лісової галузі, національний координатор програми FLEG, Голова ГО "Незалежне експертне партнерство" та завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБІП України Юрій Марчук, передає Gazeta.ua. Він зазначив, що запаси українських лісів становить майже 350 тисяч кубів на гектар, а щорічно вирубується до 19 мільйонів кубів. В сусідній Польщі ця цифра більша в двічі при ті й же площі лісів.

Читайте також: Держлісагентство створить електронний облік дерев для боротьби з вирубкою

" Коли Україна експортує рекордні об'єми зерна ми радіємо, це прибуток до бюджету, хоча хліб від цього дешевше не стає. А коли йде вагон чи машина з деревиною – це злодії крадуть. Але чому? Адже іде збір лісового врожаю. Ліс має термін зрілості. Якщо перетримати …, деревина втрачає якість і ліс починає деградувати ", - пояснив експерт.

Марчук розповів, що лісгоспи отримують норми вирубки й вирубати деревини не можна більше, ніж це не передбачено. Незаконна рубка, за його словами, це те, що враховане в плани.

"Державні лісгоспи продають деревину через аукціони. А лісгоспи інших користувачів відсутні. Чому? Вони не показують об'єми деревини, відводи. Але і їх робота повинна бути прозора. Це та легальність про яку в Держлісагенстві ми говорили ще в серпні. Тому у свій час наше експертне середовище запропонувало відкрити доступ до всіх реєстрів рубок. Цю ініціативу підтримала Христина Юшкевич, як в.о. голови Держлісагентства. В серпні вона підписала розпорядження, щоб всі реєстри були відкриті на сайті підприємств. В тому числі і на санітарні рубки. Тепер громадськість легко може перевірити як виконано це розпорядження", - сказав експерт.

Він додав, що мораторій не довів свою ефективність у жодній з країн. В Україні це лише вплинуло на розвиток ринку пиломатеріалів. Продукцію продають в Європу, а ринок деревини на сьогодні закритий для європейських країн. Тому, за його словами, потрібно переорієнтувати вітчизняне будівництво на внутрішні матеріали.

Марчук вбачає вихід із ситуації через затвердження промислової стратегії України. Це допоможе зрозуміти деревообробну галузі , щоб врегулювати законодавчо ринок деревини і ввести норму як нею торгувати. Експерт додав, що слід внести й кілька законодавчих змін.

"Є дуже багато нормативно-правових актів, що потребують певного уточнення. Регулювання ринку деревини. Ми повинні дати деревообробникам зрозумілі правила торгівлі. Ще одне питання – фінансування лісів Півдня і Сходу України. Трете питання – це обіг деревини на ринку. Потрібна відкрита система лісозаготівлі та обліку деревини на всіх етапах. Щоб деревообробник знав яка деревина буде, яке обладнання йому закуповувати", - заявив Марчук.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, українські підприємці тепер не зможуть вивозити український ліс за кордон під виглядом звичайних дров.Теги: вирубка лісів, незаконна вирубка, держлісагенство

Автор матеріалу: Олександр Майер

0 коммент.:

Дописати коментар