середа, 8 березня 2017 р.

На Буковині селяни протестують проти вирубки лісів


Жителі трьох населених пунктів обурені вирубкою лісів

На Буковині люди вийшли на акцію протесту. Жителі трьох населених пунктів обурені вирубкою лісів: кажуть, дерева пиляють грандіозними масштабами. Не гребують навіть столітніми дубами. А на їхні заяви у правоохоронних органах не реагують. Тому із самого ранку перекрили дорогу. Які результати блокування - бачили наші журналісти.
20-річний Степан показує ліс, де донедавна збирав гриби. Щоправда, зараз цю ділянку назвати лісом - складно. Навколо - суцільні пеньки.

"Гарні дубові насадження вирубані, варварсько знищені. Можете зняти навкруги, довкола подивитися. Я пам'ятаю цей ліс, я сюди приходив, бачив ці дуби, ці жолуді. Зараз нема", - говорить Степан Татарин, житель села Коростувата.

Хлопець розповідає: дерева нищать місцеві лісники. Столітні дуби і буки пиляють і вдень, і вночі. Прикриваються санітарною вирубкою. А на заяви та звернення - правоохоронці не реагують. За кількадесят метрів від спиляної ділянки знаходимо місце, куди деревину звозять перед завантаженням. Жителі побаченим шоковані.

"10% йде законно, решта все - ліваки. Вони говорили, що йде на дрова, на школи, на дитячі садки. Ну, це явно не дрова", - говорить Роман, житель села Глиниця.

Таке зухвале вирубування лісів місцевим настільки набридло, що сьогодні вони вийшли на протест. Перекрили дорогу до Чернівців.

"Зараз заклеймували повністю весь молодняк - сполошну. Народ возмутився. В криницях води немає, дороги розбиті, ліс унічтожений. Що, ми живемо лиш сьогоднішнім днем?"
Чоловіки ходять пішохідним переходом. Не пропускають ані легковики, ані маршрутні автобуси.

"На вирубку і на ліс документів нема. Конкретно ніякої роботи правоохоронні органи не зробили. Ніхто не покараний. Ліси далі випилюються, вирубуються", - говорить Степан Петруник, учасник акції протесту.

За протестом мовчки спостерігають лісівники. Пояснюють: рубки - законні. Як доказ - показують документи.

"Пиляєте дуби? - Якщо, згідно закону, вони в рубку підлягають, рубаємо, канєшно. - А модрину? - Так само, в минулому році було перевірок 15. Перевіряли всі служби. Ніякого порушення не виявлено, в чому питання?", - говорить Дмитро Генкул, директор державного підприємства "Кіцманський лісгосп".

Слова лісівника місцевих обурюють. Мовляв, навіть із документами, пиляти ліс тут не можна. Адже ця ділянка належить до рекреаційної зони. Після сперечань селяни таки розблоковують дорогу. Але втрутитися у ситуацію просять депутатів райради інакше, погрожують встановити самовільні шлагбауми. А лісовози блокувати і надалі.

0 коммент.:

Дописати коментар