пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Верховинська влада направила звернення до столиці щодо врегулювання питань лісової галузіДнями, Верховинська районна рада прийняла звернення до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., т.в.о.голови Державного агентства лісових ресурсів України Юшкевич Х.В., народних депутатів України Солов’я Ю.І., Дерев’янка Ю.Б., депутата обласної ради Галабали О.Ю. щодо врахування особливості ведення лісового господарства в гірських районах України при реформуванні підходів управління лісовими ресурсами.

При міністерстві аграрної політики і продовольства України створена робоча група з реформування підходів управління лісовими ресурсами. Для того, щоб заявити про наше бачення цього реформування, забезпечення потреб жителів району, місцевих деревообробників лісовими ресурсами, недопущення ліквідації державних та районного лісгоспів, заборони рубок молодого лісу, щоб територіальні громади району мали вплив на роботу лісових господарств, збереження комунальної власності на ліси, а також щоб жителі району, як у європейських країнах, мали право приватної власності на невеликі лісові ділянки і прийнято звернення депутатів районної ради.

Основні положення Звернення


Пропонуємо встановити квоту не менше 70 відсотків від лісосічного фонду Верховинського району для першочергового отримання деревини підприємцями району по прямих договорах в залежності від кількості найманих працівників і сплати податків.

До 40 відсотків жителів району проживають високо в горах, і для своїх потреб не можуть доставляти ліс з верхніх складів лісгоспів, тому необхідно внести зміни до Лісового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України №761 від 23.05.2007 року "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів" та передбачити дрібний відпуск деревини для населення з лісів які розташовані біля їхніх осель.

На території нашого району проводяться рубки здорових молодих смерекових лісів віком 50-70 років. Для зміни правил рубок деревини в гірських умовах Карпат необхідно, відмінити наказ Держкомлісгоспу за №269 від 15.10.2009 року "Про затвердження віку стиглості похідних ялинових деревостанів", яким було встановлено вік стиглості 51-60 років, а отже дано дозвіл на вирубку молодих Карпатських лісів.

Вважаємо помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться в районі, а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.

Також вважаємо помилковим рішення щодо підпорядкування комунальних лісогосподарських підприємств Державному агентству лісових ресурсів України. Цей захід не відповідає національній концепції реформування системи державного управління, котра спрямована на передачу повноважень на місцевий рівень. Окрім того, підпорядкування комунальних лісогосподарських підприємств Держлісагенству сприятиме посиленню монополізму на ринку лісових ресурсів та порушенню принципу плюралізму форм власності на ліси і призведе до соціальної напруги у зв’язку з неможливістю забезпечити жителів району лісом для будівництва житлових будинків та осель паливними дровами.

Тому просимо Вас прислухатися до професійної лісової спільноти та громадськості, не допустити проведення економічно та юридично не обґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації галузі і гірського Верховинського району.

0 коммент.:

Дописати коментар