неділя, 5 березня 2017 р.

Сосни крали тисячами: Викрили наймасштабніше за останні роки незаконне вирубування лісуЗі 111 гектарів Лопатинського державного заказника, де росли рідкісного виду сторічні сосни, вирубали дерева майже на 60 гектарах.

"Зрізали понад половину дерев, -- каже газеті Експрес Михайло Тесля, заступник начальника відділу Управління захисту економіки Національної поліції України. -- До того ж це було не суцільне, а вибіркове вирубування, щоб не впадало в око".

За фактом розпочато кримінальне провадження за частиною другою статті 367 "Службова недбальство" та підготовлено і передано до суду обвинувальний акт.

До відповідальності притягли трьох причетних до цієї справи осіб -- посадовців райлісгоспу. Зі слів правоохоронців, це була одна з найбільших незаконних вирубок лісу.

"Щоб у таких масштабах, ще й з однієї площі -- за роки незалежної України не пригадуємо чогось подібного, -- наголошують в управлінні. -- Зрізали абсолютно здорові дерева. Сума збитків сягнула 24 мільйонів гривень. Загалом знищено 8 тисяч дерев".

Як пояснили правоохоронці, йдеться про об'єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, тож дозвіл на вирубування мали б брати у Києві. А позаяк такого в райлісгоспу не було, то й зрізати таку кількість дерев вони не мали жодного права.

05.03.2017 21:09

0 коммент.:

Дописати коментар