неділя, 5 березня 2017 р.

У Кіцманському лісі рубають столітні дуби і буки - БуковинаУ Кіцманському лісі вирубують дерева без відома громади

Громадськість району вже не вперше закликає не рубати ліс

Не зважаючи на неодноразові заклики і звернення громадськості, дерева в Кіцманському лісі продовжують вирубувати. Одна з ділянок вирубки — це край лісу, де височіли столітні дуби і буки.

На пеньках і стовбурах звалених дерев, на перший погляд, не помітно трухлявості, всихання. Натомість, сухостійні дрібні дерева на кілька метрів углиб лісу ніхто не рубає. Про це пише громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя".

Громадськість району вже не вперше закликає не рубати ліс, який є рекреаційним і оздоровчим.

Минулого року активісти також звертали увагу на вирубку поблизу райцентру, а на засіданні постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу району, екології та природних ресурсів, зважаючи на те, що основні відрахування від лісового фонду ДП "Чернівецький лісгосп", до якого належать Кіцманське і Ревнянське лісництва, ідуть у Глибоцький район, де зареєстроване підприємство, депутати пропонували знайти можливість його перереєстрації, щоб податки надходили в районний бюджет.

Також рекомендували призупинити будь-яку вирубку в Кіцманському лісництві і передати ліс з державної у комунальну власність. Проте, як бачимо, за рік ситуація практично не змінилась – в Кіцманському лісі вирубують дерева без відома громади.

Громадськість Кіцманя і району зверталася з обґрунтованим проханням надати лісу статус заказника місцевого значення. Але поки вирішення цієї проблеми застопорилося в кабінетах чиновників, столітні дуби і буки падають від бензопил лісівників.

05.03.2017 | 10:24

0 коммент.:

Дописати коментар