субота, 4 березня 2017 р.

Один день з патрульними: журналісти ловили браконьєрів і гасили лісові пожежі. ВІДЕО

Десять годин рейду лісами та лісопосадками — в однму репортажі.

З 1 березня до літа у мисливських угіддях діє режим тиші. Відстрілювати тварин і навіть просто перебувати у таких місцях з рушницею — суворо заборонено. Втім, зухвалих правопоршуників закон не відлякує. Нещодавно правоохоронці затримали двох чоловіків, які перебували в лісі зі зброєю. Інша сувора заборона стосується вирубки лісів та провокацій пожеж. Знімальна група 9 каналу виїхала у рейд разом з екіпажем патрульної поліції і привезла купу вражень.

Навесні саме таких викликів у поліцейських побільшало: горе-мисливців тягне в поля чи то азарт у крові, чи то алкоголь. Та результат один: затримання, складання протоколу і вилучення зброї на час судового розгляду.

На місце виїжджають мисливцезнавці. Для екології, кажуть полювання під час режиму тиші — то великий збиток. Тварини якраз утворюють пари, тож постріли їх лякають, і можуть стати навіть причиною міграції. Не кажучи вже про цілеспрямоване вбивство. Держава способи відновлення популяції лісових мешканців зараз не регулює. Надія — на волонтерів та свідомих городян.

Ідемо далі, та дуже скоро — нові правопорушники.

Незаконна вирубка лісу — ще одна серйозна проблема. Страждають не тільки дерева, а й тварини у лісосмузі. Це порушення доволі складно контролювати — вистежити дереворубів вчасно вдається рідко. Про їхню діяльність стає відомо через великі “лисини” у посадках. На цьому острові колись був великий ліс. Зараз від нього — лише пеньки та гілляччя.

Відловом браконьєрів щоденні справи поліціянтів не закінчуються. Іноді їм треба робити, на перший погляд, щось непритаманне. Наприклад, сповіщати Державну службу надзвичайних ситуацій про повені. Правоохоронці кажуть — якщо вчасно попередити колег, то можна бодай забезпечити належну евакуацію. Хати в деяких селах з приходом весни затоплює. Причини різні. В цих величезних калюжах винна відсутність труби. Як вважають патрульні, її просто зрізали та віддали на брухт.

Буквально за кутом на нас чекала пожежа — хтось підпалив очерет.

Через десять годин пригод на екіпаж нарешті чекає маленька перерва. Можна вимити патрульний автомобіль, трохи перепочити і причепуритися. Це — лише невелика частина боротьби з браконьєрами. Часто-густо поліціянти потрапляють у більш небезпечні ситуації. Та позиція чітка — захищати навколишнє середовище треба. Адже природа не може звернутися до поліції.


0 коммент.:

Дописати коментар