понеділок, 13 березня 2017 р.

Мінгареллі: Питання мораторію на експорт лісу-кругляка - одна з умов для отримання другого і третього траншів МВФ


Внесення законопроекту про зняття мораторію на експорт лісу-кругляка в країни Європи є однією з умов для отримання другого траншу від МВФ. Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" повідомив глава представництва Євросоюзу в Україні Х'ю Мінгареллі.

"Президент Європейської комісії Юнкер висловився абсолютно чітко - для українського уряду буде достатньо подати законопроект про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка для того, щоб розпочати процес надання другого траншу", - заявив Х'ю Мінгареллі.

При цьому дипломат зазначив, що для надання другого траншу в розмірі 600 млн євро цього буде достатньо, але питання надання третього траншу буде пов'язано з прийняттям Верховною Радою цього законопроекту. "Це буде умовою надання третього траншу. І в цьому випадку третій транш ніколи не буде надано", - зазначив Мінгареллі.

Представник Євросоюзу в Україні також зазначив, що питання зняття мораторію з експорту лісу-кругляка є не єдиною умовою для надання третього траншу МВФ. Інші умови, за словами Х'ю Мінгареллі, знаходяться у сфері боротьби з корупцією, державного управління, фіскальної політики, енергетики, юстиції, дерегуляція бізнес-сфери, а також змін митниці.

"Всі ці умови зумовлено в двосторонньому меморандумі взаєморозуміння, підписаному як Україною, так і ЄС у 2015 році. Їх виконання буде значним внеском у процес реформування України", - заявив Х'ю Мінгареллі.

Нагадаємо, відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,11 млрд дол. з першим траншем у 5 млрд дол. передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів по 1,63 млрд дол. і зменшення квартальних траншей у 2016-2018 роках до 0,61 млрд дол.

13 лютого 2017 р. директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що переговори Міжнародного валютного фонду з Україною про виділення чергового траншу кредитної програми просуваються добре.

Зазначимо, що 4 березня МВФ погодив з Україною меморандум про 3-й перегляд програми в рамках механізму EFF.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що рішення про виділення наступного траншу кредиту МВФ може бути прийнято на початку двадцятих чисел березня, Україна та МВФ досягли домовленості щодо третього перегляду в контексті програми розширеного кредитування EFF.

Посол ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі

0 коммент.:

Дописати коментар