пʼятниця, 31 березня 2017 р.

СПАЛЮВАТИ ЗАЛИШКИ РОСЛИННОСТІ – ЗАБОРОНЕНО!Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить із-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть,завдається шкода лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарський угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Додаткова проблема також полягає ще й у тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета у повітря вивільнюється десятки хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Відповідно, підпали є особливо небезпечними для здоров’я дітей, а також для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Відповідно до Правил благоустрою території міста Хмільника ЗАБОРОНЕНО спалювати листя, свіжозрізане гілля, рослинні залишки городини в межах усієї території міста.

Такі дії призводять до порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 152 КУпАП) 340-1360 грн.

Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами міської ради закликає не спалювати суху рослинність та сміття, а також бути обережними при поводженні з вогнем у лісі!

Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та зв’язків з правоохоронними органами міської ради

0 коммент.:

Дописати коментар