середа, 1 березня 2017 р.

Дорога деревина масово вивозиться з України (ВІДЕО)
Таємна схема розкрадання лісу, яку неможливо зупинити, але яка очевидна. На Рівненщині лісові господарства регулярно навідують озброєнні угрупування, залякують лісників та цинічно вирізають добротні породи дерев. Лише за два місяці цього року офіційно в поліції зареєстровано до 30 кримінальних проваджень по незаконних вирубках. Насправді ж, значно більше, нарікають лісники.

Територія Рівненської області щедра лісами: майже 40% від усіє площі регіону - ліси. Північ краю, так звані природні зони сосни, центровіші райони - могутні красені дуби. Це деревина, яка користується попитом, кажуть лісники. Особливо серед злочинців, у сфері лісу.

Сергій Івашинюта, перший заступник начальника управління лісового господарства Рівненщини:

- Вибирають тільки той ліс, що є якісним, ніхто не буде брати криве та хворе. Беруть тільки високоякісний матеріал.

В управлінні лісового господарства Рівненської області відверто розказали, у який спосіб, зазвичай, здійснюється масова незаконна вирубка та про неможливість опору злочинцям.

Сергій Івашинюта, перший заступник начальника управління лісового господарства Рівненщини:

- Це банди, які мають спеціальну техніку. Приспособлені для погрузки і мають місця, де вони збувають. Приїхало 40 чоловік, це північне лісництво, всі в масках, квадроцикли, трактори, коні, ріжуть. Ми повідомили в поліцію, а реакції немає.

У такий кримінальний спосіб з лісів Рівненщини минулоріч було вирізано півтори тисячі кубів деревини. Частину вдалося вилучити та направити в дохід держави. На іншому, що лишилося, злочинці добряче збагатилися. Сьогодні середня ринкова вартість одного куба дуба потягне від 5 до 6 тисяч гривень (до слова, це 2-3 колоди). Сосна вартує від 500-от до 1000-чі за куб. Якщо дерево продають незаконно зрізане - ціна падає, кажуть фахівці. Тому на дуби та сосни без документів попит надзвичайно великий. І крадіям вигідно, і підприємцям економно. За оцінками експертів зовнішньої економічної діяльності, левова частина українського лісу їде на експорт: Польща, Німеччина, Литва, Латвія. Західні сусіди, у такий спосіб, зберігають свої насадження. На думку екологів, це добре продумані методи збереження своє флори.

Микола Клеменко, професор екології НУВГП:

- Мені здається, в Європі все робиться для того, щоб експлуатувати деревину з України, Африки, а свою деревину та ліси - зберігати, для потреб розвинутих країн.

Рівненські професори екології стежать за, так званою, депопуляцією лісів. Кажуть, такі масштаби вирубки рано чи пізно можуть призвести до збою в екосистемі. Що вже казати про тисячі зруйнованих гектарів «бурштинових територій»? Ці землі, за останні роки, стали схожі «на поверхню Місяця». Дерево від руйнації грунту всихає та відмирає.

Микола Клеменко, професор екології:

- Відновлення цих територій потребує значних капіталовкладень. Це стосується і Рівненщини.

За злочини мало хто несе відповідальність, нарікають лісники, та й далеко не всі реєструються. Лісники мають свої цифри: 1300 протоколів за вирубки лісу минулоріч. Натомість, в єдиному реєстрі Національної поліції області, зафіксовано 195 кримінальних проваджень за кваліфікацією «Незаконна порубка лісу».

Ольга Олійник, речниця ГУ НП в області:

- Найбільше таких злочинів реєструвалося в Костопільському районі – 49, у Рівненському – 37 та Дубенськоїму – 20.

Тобто, ці факти були і люди скаржилися. А цьогоріч вже є більше 30-ти кримінальних проваджень. До суду за 14 місяців пішло менше 10 % справ, скеровано 11 обвинувачувальних актів, 18 осіб отримали підозру, включаючи посадових осіб, причетних до махінацій. Їм загрожує, як мінімум, штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт строком до 6 місяців. Найсуворіше покарання, яке насправді мало хто отримує за даний вид злочину, це обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Людмила Суржук, прес-офіцер Прокуратури Рівненської області:

- Робота правоохоронців зорієнтована на те, щоб понесли покарання усі, хто причетні до крадіжок та сприяють розкраданню лісу.

Співробітники прокуратури області, СБУ, поліції, митниці ще того річ, влітку створили міжвідомчу групу, аби протидія злочинам у лісі була більш дієвіша. Лісники Рівненщини не приховують, що цей сектор економіки має проблеми із добросовісністю працівників. Та найбільшим злом вважають «рекетирські наїзди», від яких лісники не можуть захиститися.

Сергій Івашинюта, перший заступник начальника управління лісового господарства Рівненщини:

- Що може зробити три-чотири міліціонера? Що можуть зробити наші лісники? Якщо це 100 чоловік в масках і зі зброєю - це треба вводити Нацгвардію.

Зараз в області є 18 лісових господарств. Окрім цього, 3 масштабних заповідника загальнодержавного значення та 53 об’єкти природно-заповідного фонду. Аналізуючи офіційні тенденції «лісової злочинності», теоретично, ці «екологічні легені» області - ласий шматок для злодіїв. 


11:16 01.03.17

0 коммент.:

Дописати коментар