середа, 8 березня 2017 р.

На Рівненщині спецпідрозділи поліції борються з незаконним видобутком бурштину

На Рівненщині спецпідрозділи поліції борються з незаконним видобутком бурштину

На Рівненщину знову повернулися бійці спецпідрозділів поліції

Инна Билецкая

На Рівненщину знову повернулися бійці спецпідрозділів поліції. Там відновив роботу оперативний штаб боротьби з незаконним видобутком бурштину. Його створили торік у квітні за наказом Хатії Деканоїдзе.

Але на початку листопада штаб фактично припинив існування. У бурштинових районах області - залишилася тільки місцева поліція. Чи змінилося щось із відновленням роботи спецпідрозділу? - З'ясовували мої колеги.

Перший блокпост. Ця дорога веде до найбагатшого у Сарненському районі родовища бурштину. Минулого року на Гальбині в цей час працювало кілька тисяч старателів. Тільки в'їжджаємо в ліс - зустрічаємо поліцейських.

На дев'ятому кварталі нікого. Трохи далі - ще один блок-пост. Крім поліцейського, службу несуть дві дворняги. Одного із собак назвали Володею, він розважає правоохоронців. Сьогодні їм - ні з ким боротися. На роботу старателі з помпами поки що не виходили.

"Населення зазделегіть знало, що буде розпочинати роботу оперативний штаб. На даний час ситуація є контрольованою, створені відповідні пости, патрульні автомобілі, з метою, як блокування незаконних старателів, так і пошуку нових місць видобутку бурштину-сирцю", - сказав Руслан Стрельбицький, заступник керівника оперативного штабу

А це вже бурштинова столиця - Клесів. Тут щонайменше, чотири діючі родовища. Селище патрулюють три екіпажі. Їдемо за ними. Урочище Хрести. Минулого тижня тут сталася надзвичайна подія. Старателі пошкодили залізничні колії, коли намагалися протягнути під ними пожежні шланги для подачі води на родовище.

Працювали за різними даними від десятка до сотні помп. Спецпризначенці змогли переконати їх припинити роботу. Однак зараз ми не побачили тут жодної помпи. Зустріли тільки двох старателів. З одним з них бійці одразу трьох екіпажів провели виховну бесіду.

"Випадків масового видобутку бурштину-сирцю зафіксовано не було, однак на території Володимирецького району вжитими заходами нами було вилучено дві мотопомпи і на території Сарненського району було вилучено одну мотопомпу", - сказав Руслан Стрельбицький, заступник керівника оперативного штабу

Цього разу бійців розквартирували не лише у Сарнах, як це було у минулому році. Невеликими оперативними групами їх розподілили по всіх бурштинових районах. Як довго працюватиме штаб - поки що незрозуміло. За нашою інформацією, у Рівненській області чекають також і бійців Нацгвардії.


0 коммент.:

Дописати коментар