вівторок, 14 березня 2017 р.

Мафія "Київзеленбуду", або навіщо Кличко рубає дерева на дрова?Що тріщини у Шулявському мосту колись призведуть до обвалів, було зрозуміло ще 7-8 років тому. Невідомим лишалось тільки коли. Так само вже очевидно – кронування дерев і кущів у Києві незабаром зробить руками дров’яної мафії зелену столицю Європи скупчення бетонних короб у пустелі.

Першим дров’яній мафії дав «зелену вулицю» Черновецький. Але він ще скромно різав дерева на дрова і паливні палети переважно у школах, де меру не могли відмовити. Елітні містечка навколо Києва ставали головним ринком збуту дров і більш зручних "палетів", на які йде будь-яка деревина. Коли регіонали захопили Київ, то вони подивились на Черновецького як на сором’язливого «блакитного крадія», і підійшли до теми з совково-донецьким розмахом. Діти індустріалізованого степу дивились на лісопарки Києва як на тайгу і вражались: скільки на цьому можна підняти.

Збирати сухостій вони не планували, а зайнялись «омолоджуючим» кронуванням – зрізали стовбури до половини. «Омолоджене» 40-річне дерево за рік само всихало, чим зменшували витрати на сушку, і вносилось у майбутній план заготовки лісу на вулицях міста. Молодшим деревам зрізали гілля – цього достатньо для наступного переходу їх у сухостій. Різали – «Київзеленбуд» і різні мутні бригади під «дахом» його, ЖЕКів, голів райдержадміністрацій і невідомо кого ще. Мафія різала за гроші бюджету міста і отримувала дармову деревину як результат «санітарної рубки». Оптова ціна паливних полетів – 200-300 грн. за сто кг, дров – 500-1800 грн. за куб, в залежності від сорту і обробки.

Так у Києві виникла дров’яна мафія, пов’язана із головами районів і «Зеленбуду», яка впроваджувала донецьке ноу-хау – омолодження дерев кронуванням. Втім, «русский мир» може патент оскаржити, – він зараз теж масово ріже дерева у містах Криму, чим лякає їх мешканців. Але у окупантів є своя причина – бояться засідок бандерівців і татар уздовж шляхів.

Після революції дров’яна мафія з Києва, на відміну від Януковича, нікуди не поділась і продовжує «працювати». Вона «працює» і у «лісистому» Оболонському районі, зведеному на намивних пісках. Вже першого березня майстер ЖЕКу № 5 Т. О. Підошина відкрила сезон заготовки лісу по Оболонському проспекту 7-Б. Найняла трьох чоловічків «донецької зовнішності», здатних за пляшку не тільки батьківщину, але й мати продати. Вони знесли дорослу акацію і почали рубати під корінь кущі живої огорожі, посилаючись нібито на скаргу мешканців, що гілля їм лізе в очі. Прізвищ цих ненормальних мешканців майстер, звісно, не пам’ятала, а її виправдування були подібні словам Росії у Гаазі про поклади танків і «Буків» у шахтах Донбасу.

За тиждень до цього Оболонська адміністрація зрізала молоді дерева і гілля в дорослих дерев в урочищі Наталка, обіцяючи зробити з нього парк. Оригінальний початок для парку. Але парк там вже існував у 1980-ті, доки у 1990-ті на його місці бізнесмени не спорудили арену «Давній Київ», яку згодом зніс гольфклуб Януковича, який спокійно стоїть і досі. З 2010 р. Януковича гольфклуб на Оболоні перестав цікавити, – в нього з’явилось Межигір’я, але місце тримали. Іде четвертий рік революції, гольфклуб на місці, його лише перейменували у «міський водний стадіон», а зараз обіцяють замаскувати під міні-поле для футболу. Що, районна влада чекає повернення Януковича?

На Оболоні взагалі склався цікавий симбіоз з екстра-патріота і депутата від неї до Верховної Ради Андрія Білецького, просто патріота – голови райдержадміністрації Олександра Цибульщака, і зовсім не патріота – Василя Антонова, який займав цю посаду за Януковича. Ніхто нікому не заважає. Існування гольфклуб Януковича а ні трохи не засмучує азовця Білецького і його партію Нацкорпус. Антонов, який володіє будівельною фірмою «МЖК», спокійнісінько врізає дві 20-ти поверхові висотки у дамбу метро між станціями «Оболонь» і «Петрівка», яка перекриває річище Почайни. Споглядаючи, як без шуму зникли СТО і автостоянка, які проіснували на цьому місці з 10 років, Антонов і Цибульщак спільну мову знайшли. Схоже, знайшли і з Білецьким, – спроби оболонців залучити його до закриття будівництва над станцією метро «Героїв Дніпра» успіху не мали. Мабуть, усі троє, як і у історії із Шулявським мостом, сподіваються, що дамба метро обвалиться не за їх життя.

Антонов, уродженець міста з гарним українським ім’ям – Ясинувата, коли був головою райдержадміністрації Оболоні запам’ятався лише недоречним будівництвом на берегах озер, які складають річище Почайни і масовою різкою дерев. Різав навіть під час боїв на Майдані. У понівеченому ним гайку на березі біля «Петрівки» і зараз стоїть особняк під загадковою вивіскою «Курси англійської мови і гомеопатії». Взимку 2014 р. у ньому розміщували завезених тітушок, але будував для себе. Це «чисто по-донецькому» – звести собі будинок на пляжі, обнести парканом, а потім дивуватись, чому тебе усі ненавидять. Приклад подав Ахметов – звів собі резиденцію у Ботсаду Донецьку, і донечани це «проковтнули».

Усе, що Кличко спромігся зробити на Оболоні – це знести першу лінію заборів уздовж берегу Дніпра перед особняками Януковича, Ківалова та іншої братії. Дров’яна мафія, як і раніше, ріже усе, до чого здатна дотягтись, і не тільки на Оболоні, адже попит на полети і дрова зріс. Мафія користується війною і тим, що держава, зайнявшись боротьбою із варварською різкою лісів, випустила з поля зору дерева у містах. Мафія дії на межі хижацького бізнесу і тероризму.

Саме так парламент і президент Румунії у 2016 р. класифікували варварську рубку лісів і знищення водоймищ. З березня 2016 р. у Румунії несанкціонована рубка лісів прирівняна до замаху на національну безпеку. В Україні дров’яна мафія за збігом обставин, а то й свідомо, опинилась посібником російських терористів. У Румунії цей закон прийняли до того, як у її парламенті в грудні більшість отримали соціалісти, які взяли курс на заохочення корупції і злочинності. У Верховній Раді соціалістів не має, але очікувати, що її поточний склад прийме подібний закон не доводиться. Незважаючи на те, що від Опоблоку до Ляшко усі називають себе патріотами України і захисниками її лісів і річок.

Втім, можна і не чекати милості від Верховної Ради: дерева і водоймища Києва у зоні відповідальності Кличко з Київрадою і вони цілком спроможні зупинити дров’яну мафію. Зараз цілком достатньо ввести на 2017 р. мораторій на різку дерев у Києві. Як люблять писати депутати – витрат з бюджету це не потребує. Навіть буде його економія. Різка дерев – тільки у виняткових випадках із виїздом комісії на місце і відео-фіксацією «від і до».

Не завадить і мораторій до осені на «вирубку» газонів. Двірники його підтримають, оскільки укіс часто здійснюється за їх рахунок. Восени дозволити безкоштовно косити траву усім бажаючим за умови її самовивозу – паливні брикети з неї за якістю не поступаються брикетам з деревини.

Зупинити і подолати дров’яну мафію не дуже складно. Але чи бажання зайнятись цим у Київради і Кличко? У Цибульщака та інших голів райдержадміністрацій, як і у Білецького з депутатами-мажоритарниками від Києва, його точно не має.

Сергій Климовський

0 коммент.:

Дописати коментар