неділя, 5 березня 2017 р.

Військові лісгоспи готові будувати бліндажі за новими проектамиВійськові лісгоспи України готові будувати фортифікаційні споруди за новими проектами.

За словами керівника Чернігівського військового лісгоспу Сергія Сезоненка, над створенням по-своєму унікальної інженерної споруди працювали не лише його робітники, але й військові інженери та проектувальники.

В результаті маємо дерев’яний бліндаж, який не поступається за ступенем захисту бетонному чи металевому, але набагато комфортніший та маневровий при збиранні, – повідомляє Народна Армія.

В той час як для монтажу бетонних компонентів потрібна важка техніка, для збирання дерев’яних модулів може бути достатньо лише людських рук, і саме це забезпечує таку необхідну з точки зору тактики прихованість при зведенні споруди.

А ще, як зазначили військові інженери, цей бліндаж більший за розмірами. Зокрема стандарт, розрахований на вісім бійців, має чотири місця для відпочинку особового складу, а в новому вони облаштовується на кожного. Окрім того, тут передбачено окреме місце для роботи командира, а також ніші для розміщення бронежилетів та спальників.

Безпеку споруди забезпечує багатошаровий настил із дерев’яних модулів, матраців та шин, які ефективно пом’якшують вибух за умови влучання снаряда чи міни в бліндаж. Міцності споруді додає й особливе хитромудре рішення щодо його збирання та кріплення за типом конструктора. Словом, нові вимоги — нові рішення.

Заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Ігор Павловський, оглянувши запропонований зразок бліндажа, зазначив, що прийняття таких виробів на озброєння відбудеться після їх ретельної перевірки та вогневих випробувань на безпеку.

На території виробничої бази Чернігівського лісгоспу, де було продовжено нараду, її учасників чекала ціла виставкова експозиція. Тут і той самий бліндаж у повний розмір, і кулеметне гніздо, і дерев’яні модулі з демонстрацією особливостей їх кріплення, а також ящики для боєприпасів.

На світлинах — меблі на потребу армії. Це — продукція всіх чотирьох військових лісових господарств: Чернігівського, Черкаського, Львівського та Івано-Франківського. Презентували свої вироби їх директори особисто.

“Військові лісгоспи поборються на тендерах за державне замовлення на облаштування фортифікаційних споруд у районі АТО. Шанси перемогти у них високі, ми побачили, що ці підприємства виготовляють продукцію високої якості”, — підсумував генерал-лейтенант Ігор Павловський.

Окрему увагу приділили питанню виготовлення спеціального укупорювання для боєприпасів для їх надійного зберігання та транспортування. Відбулась дискусія між представниками лісгоспів та військовими інженерами про те, як зробити її безпечною і водночас не занадто коштовною.

На сьогодні всі ввійськові лісгоспи рентабельні. Зарплати робітників від 5700 до 8600 гривень. І жодних заборгованостей по податках та соціальних виплатах.

Лісгоспи постачають і дрова, і ділову деревину для передової. Зокрема торік наші лісгоспи реалізували військовим частинам десятки тисяч кубометрів деревини. Деякі з них перевиконали план, і ця позитивна динаміка, сподіваюсь, зростатиме. Вони особливо актуальні в умовах заборони експорту лісу-кругляка.

Вироби військових лісгоспів конкурентоспроможні і за якістю, і за цінами. В наявності вся ескізна документація, яка, до речі, виконана відповідно до замовлень Генерального штабу ЗСУ та згідно з досвідом, набутим у ході проведення АТО. Проект представленого бліндажа забезпечує високу безпеку особового складу, швидкість монтажу, прихованість та значну економію лісоматеріалу.

Нагадаємо, нещодавно у профільному комітеті Ради підтримали криміналізацію контрабанди лісу-кругляка.

А лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що мораторій на експорт лісу-кругляка сприяв появі вітчизняних деревообробних підприємств.

05/03/2017 - 21:36

0 коммент.:

Дописати коментар