субота, 11 березня 2017 р.

Корупція повертається. Піррова перемога активістів Рівного?

Громадські активісти Рівного, мабуть, можуть святкувати маленьку перемогу. Напередодні стало відомо про звільнення з посади начальника облуправління лісового господарства Володимира Грицайчука, якого підозрювали у корупційних зв’язках. Він з усіх сил чіплявся за своє надзвичайно прибуткове місце, не гребуючи ніякими методами. Але все ж ні корисні знайомства, ні впливові покровителі не врятували Грицайчука. Тільки-от чи не виявиться ця перемога громадських активістів пірровою?
Принаймні така думка напрошується, адже, незважаючи на затримання серед лісівників області (про що повідомив міністр Аваков), загалом ситуація а ні з незаконною реалізацією лісу, а ні з видобутком бурштину не покращилась.

Свого часу про таку небезпеку на шпальтах газети «Рівне вечірнє» попереджав відомий у Рівному громадський діяч Олександр Лащук. Він навіть зібрав чимало цікавих фактів про діяльність «Лісової мафії» на Рівненщині і публічно закликав правоохоронні органи, зокрема генпрокурора Юрія Луценка, до всебічного і відкритого їх розслідування.

Матеріали можна переглянути у мережі Інтернет, зокрема за посиланнями: http://rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=047671, або
http://ogo.ua/articles/view/2016-08-08/78444.html.

Налагоджена відстороненими і арештованими тепер дійовими особами, корупційна схема доволі живуча і найчастіше від зміни прізвищ в ній нічого не змінюється. Тим більше, що факти, викладені у статті Олександра Лащука і його відкритому листі до Генпрокуратури лишились нерозслідуваними. А учасники злочинного картелю не викриті і не покарані.

На всі звернення земляків Юрій Луценко відреагував мляво. Тепер з'явилась версія, яка може пояснити таку байдужість з боку правоохоронців. Якщо, звичайно, її достовірність буде підтверджена.

Кажуть, що в керівництво Державного агентства лісових ресурсів потрапила людина, яка має гарні зв’язки у вищих колах Генеральної прокуратури. Це такий собі Володимир Бондар. Подейкують, що саме він «призначений зверху» новим господарем «клондайку» на Волині і Поліссі. І саме він куруватиме конкурс на вакантну посаду, звільнену опальним Грицайчуком. Більше того, кажуть, що людина, яка готова продовжити бойовий шлях Грицайчука на корупційному фронті вже підібрана і чекає на низькому старті. В цьому контексті знаючі люди згадують такого собі пана Суховича. Тож саме проведення "конкурсу" буде мати формальний характер, оскільки переможця вже "погодили" в Києві.

Головне тепер і для громадських активістів, і журналістів, — не проґавити момент проведення конкурсу, зробити все можливе, щоб конкурсний відбір був цілком прозорим і публічним. А громадськість зі свого середовища мала б висунути кандидатури на посаду головного лісівника області з числа професійних, порядних і патріотичних людей. І не допустити приходу нового корупціонера, якого, вочевидь, всіма силами проштовхуватимуть нові «бурштинові барони».

А правоохоронним органам варто було б уважніше ставитися до опублікованих у ЗМІ фактів, а не "спускати на гальмах" майже готові кримінальні справи. І якщо генеральна прокуратура дещо "імпотентна" в цьому сенсі, то можливо Національне антикорупційне бюро візьметься вивчити всі обставини і факти, викладені раніше у статті Лащука і у цьому матеріалі та нарешті підтвердити чи спростувати інформацію про бажання нечистих на руку ділків підтасувати результати конкурсу. І нарешті викрити всіх учасників злочинного угруповання, яке контролює незаконну вирубку лісу і видобуток бурштину.

НАБУ з його можливостями здатна перевірити всі викладені факти і з'ясувати яку роль у цій історії відіграють посадовці обласної прокуратури і чи отримували якісь вказівки від прокуратури генеральної щодо підтримки вищезгаданого кандидата в "господарі лісу".

Іван ПОЛІЩУК.
http://rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=049167

Від редакції:


ЦЮ СТАТТЮ РЕДАКЦІЯ «РВ» ОТРИМАЛА У П'ЯТНИЦЮ. ФАКТИ І ЗАСТЕРЕЖЕННЯ, НАВЕДЕНІ АВТОРОМ, НЕ МОГЛИ НЕ ЗАЦІКАВИТИ. АДЖЕ ТЕМА ЦЯ — СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВА ДЛЯ ОБЛАСТІ. ТОЖ ЦІЄЮ ПУБЛІКАЦІЄЮ МИ СТВОРЮЄМО ВІДКРИТИЙ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ. КОЖНИЙ МОЖЕ ВИСЛОВИТИ СВОЮ ПОЗИЦІЮ ЩОДО ЦЬОГО ВАЖЛИВОГО ПИТАННЯ.

0 коммент.:

Дописати коментар