субота, 4 березня 2017 р.

Головний лісівник Свалявщини розповів про вирубку дубів у Стройному / ФОТО / ДОКУМЕНТИ

20:01, 04 БЕРЕЗНЯ 2017У селі Стройне на Свалявщині люди вийшли із протестом проти вирубки лісу в урочищі "Дуби".

Стройничани виступили проти масштабної вирубки дубів та буків в Свалявському та Дусинському лісництвах.

Ліс неподалік села тут рубають одразу в трьох місцях, розповіли Голосу Карпат місцеві мешканці. Люди переконані, що вирубки неправомірні. Кажуть, що рубки тут проходили і в попередні роки, а тепер під вирубку відведено понад 80 так званих "ділових" дубів одразу біля села. При цьому, хворі та сухі дерева у рубку не відведені. Крім того люди скаржаться на розбиті лісовозами дороги та запевняють, що через вирубку дерев влітку в селі зникає вода. Також стройничани занепокоєні й тим, що через постійні рубки неподалік села у людей не залишилось місць для відпочинку, збору грибів та ягід.Також, місцеві мешканці звернули увагу на те, що у лісі немає жодної інформації щодо відведеної рубки та не встановлено граничні стовпчики, які зазначають межі лісосіки. Занепокоєні стройничани і тим, що ліс трелюють через територію, де проходить міжнародний газопровід.

Щоб розібратися в ситуації Голос Карпат звернувся до очільника Свалявського лісгоспу Олександра Дуфинця.

Як зауважив нашому виданню головний лісівник Свалявщини усі рубки на території лісгоспу законні.


"Лісосіки відводяться лише там, де це є дозволено. Лісорубочний криток на рубку в урочищі "Дуби виписано 2 березня. Проводяться заплановані заходи з лісовпорядкування, вибіркова прохідна рубка. Усього тут відведено під вирубку 260 куб. лісу. Є всі погоджуючі документи та матеріали", - зазначив Дуфинець.

У підтвердження своїх слів очільник Свалявського лісгоспу передав у розпорядження Голосу Карпат копії відповідноїї документації та зазначив, що незначні порушення, зокрема щодо розміщення в урочищі інформації про лісосіку та встановлення граничних стовпчиків будуть якнайшвидше усунуті.

Також Олександр Дуфинець зазначив, що за 2016 рік лісгосп сплатив до сільського бюджету майже 250 тисяч гривень відшкодування за рубки на території сільради.
Водночас лісівник зауважив, що вичерпну інформацію та документацію стосовно двох інших рубок буде надано вже в понеділок, 6 березня.

http://goloskarpat.info/society/58bb01b3126d0/?utm_content=03133


Відеоматеріал буде доступний пізніше.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, в селі Стройне, через розбиті лісовозами дороги, не залишилось зон відпочинку.

0 коммент.:

Дописати коментар