пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Житомирські лісівники просять втрутитися в ситуацію з незаконними рубкамиСитуація з незаконними рубками в Коростенському та Лугинському районах стала достатньо загрозливою. На цьому наголошує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. Лісівники вкотре зауважують і про те, що самотужки їм з цією проблемою не впоратися. Практично по кілька разів за тиждень лісова охорона затримує в лісі «чорних» лісорубів, які завдають лісу значної шкоди, передає справи до правоохоронних органів.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Впродовж 2016-2017 років лісова охорона державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство» 5 разів зазнавала нападів з боку лісопорушників, а в сусідньому Лугинському районі - 2. Тілесні ушкодження зловмисники наносили лісничому, майстрам лісу, кілька разів було пошкоджено службовий транспорт, спалено автомобіль – але жодної особи за це не покарано!

Тільки в цьому році лісова охорона Коростенського лісгоспу жителя с. Новина Коростенського району, за крадіжкою лісу затримувала тричі!

Останній резонансний випадок трапився 7 березня в Омелянівському лісництві. Рейдова бригада намагалася затримати в лісовому масиві автомобіль УАЗ(фургон). Після того, як вказаний автомобіль не зупинився на вимогу лісової охорони, остання змушена була заблокувати йому виїзд з лісу, перекривши дорогу службовим авто. Однак, і це не зупинило зловмисників – вони намагалися протаранити транспорт лісгоспу. Коли це їм не вдалося – лісопорушники кинулися навтьоки.

Одного з них лісові охоронці все ж затримали: ним виявився той таки житель с. Новина Коростенського району. 13 січня цього року його було затримано за кермом КАМАЗа з незаконно зрубаною деревиною дуба в Ушомирському лісництві. А 25 січня цей же чоловік із групою інших зловмисників здійснили напад на лісову охорону Коростенського лісгоспу та завдали лісівникам тілесних ушкоджень.

Лісівники викликами на місце події працівників Коростенського відділу поліції, які в ході огляду автомобіля лісопорушників виявили в ньому патрони до нарізної зброї та предмет, схожий на шумову гранату.

Враховуючи все це, не важко спрогнозувати, чим може закінчиться наступна подібна зустріч лісівників з лісокрадами.

Лісівники все ж сподіваються, що відповідні органи втрутяться в ситуацію, аби не допустити жертв та зберегти зелене багатство нашого краю.

www.0412.ua

14:03 10.03.2017

0 коммент.:

Дописати коментар