пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Лісівники – не двірники, які зобов’язані прибирати відходи після відпочивальників

Від чистих лісів – до чистих дворів, вуличок і проспектів, сіл, містечок, районів, областей, УкраїниУ рамках акції «Чистий ліс» на Маневиччині вже прибрано значні площі лісових масивів та узбіччя доріг

Учора, 16 березня, робота кипіла по обидві сторони дороги «Луцьк-Любешів», яка проходить територією Градівського лісництва ДП «Колківське ЛГ» – учні Копиллівської школи разом з лісовою охороною лісництва прибирали прилеглі території від сміття. Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

26 дітей взяли участь у прибиранні узбіччя дороги. Діти збирали сміття, зібраний непотріб висипали на підводи і вивозили на санкціоноване сміттєзвалище. Загалом пройшли близько 5 км. Впоравшись із важливою справою, учасники акції почастувались солодощами.

Адміністрація Колківського лісгоспу щиро дякує за розуміння директору Копиллівської ЗОШ С. О. Давидюк, яка щорічно відгукується на прохання лісівників щодо проведення таких акцій.

Весь тиждень над очищенням лісу від побутового бруду працюють у державному підприємстві «Маневицьке лісове господарство». Лісівники наводять порядок на рекреаційних пунктах, вздовж автомобільних доріг, навколо населених пунктів.

Після танення снігу, особливо багато «сміттєвих підсніжників виросло» в лісових масивах навколо райцентру Маневичі. Саме тому лісівники Маневицького лісництва (лісничий Олександр Швець) першими організували прибирання і залучили до цієї роботи громадськість.

У вівторок вздовж автомобільної дороги, що проходить через селище і прилягає до професійного ліцею, ліс прибрали учні цього закладу. Понад 50 мішків (на 60 кг!) сміття винесли діти з лісу.

До робіт з благоустрою в лісі залучали і учнівську молодь шкіл району. Учні Карасинської загальноосвітньої школи прибрали прибережну слугу навколо озера Тросне, що є місцем відпочинку жителів навколишніх сіл і Маневичан.

Лісничим на допомогу прийшли жителі сіл, яких організували сільські голови. Вони разом прибирали території, прилеглі до сільських цвинтарів.

Найбільш забруднену ділянку лісу прибирали працівники контори лісгоспу. Ліквідували стихійні смітники в лісі. Для цього задіяли техніку. Автовантажником сміття вантажили на машини і вивозили на міське сміттєзвалище.

Роботи з очищення лісових масивів від стихійних сміттєзвалищ проводилися спільно з працівниками комунальних підприємств.

На жаль, прикро дивитися, як іноді байдуже люди ставляться до навколишнього середовища, до рідного краю. Тонни сміття викидаються на узбіччя доріг та лісів. Найбільше лихо для природи – залишені після пікніків пляшки, пакети, одноразовий посуд, дитячі підгузки, які самі по собі можуть розкладатися сторіччями.

У народі склалася помилкова думка, ніби лісівники – це двірники, які зобов’язані прибирати відходи після відпочивальників. Але ж берегти ліс, не завдавати йому шкоди, не смітити – це обов’язок кожного! То чому про це так часто забувають?


0 коммент.:

Дописати коментар