неділя, 12 березня 2017 р.

Бережіть ліс від вогню!

Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте йому самому потрібна безкорислива допомога. Він не може сам захистити свої багатства або поставити лічильники. Таким “лічильником” повинна бути наша совість.

Особливо величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил. У зв’язку з великою кількістю пожеж, пов’язаних зі спалюванням сухої трав’яної рослинності, лісівники закликають населення відмовитися від самовільних випалювань трави на сільськогосподарських угіддях, що часто стають причиною лісових пожеж. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиліть. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому горить лісова підстилка, верхній шар ґрунту, гинуть корисні комахи і мікроорганізми.

У лісі, зокрема в суху погоду, слід суворо дотримуватися Правил пожежної безпеки. Багаття розкладати дозволяється лише у дозволених місцях. Ніколи не залишайте багаття без догляду! Коли потреба у вогні зникає, його необхідно погасити, заливаючи водою або закидаючи землею. 

Пам’ятайте, що джерелом пожежі в лісі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Небезпечною може бути і просякнута мастилом, бензином чи іншою паливно-мастильною речовиною ганчірка. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати, як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагорання лісових масивів.

Усі, хто буває в лісі, повинні знати правила гасіння пожежі. При виникненні низових пожеж вогонь збивають гілками листяних порід, засипають землею, заливають водою, плугами проводять мінералізовані смуги і таке інше. Щоб зупинити верхову пожежу, необхідно зробити протипожежний розрив. Якщо загасити вогонь власними силами неможливо, слід повідомити лісову, пожежну охорону, міліцію або найближчу сільську чи селищну раду.
Звертаємо увагу громадян на те, що тих, хто не дотримується Правил пожежної безпеки в лісах України, притягують до адміністративної відповідальності (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах на винних осіб накладають штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів, а на посадових осіб — від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою штраф на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.), а на посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.). Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на такий самий термін. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Звертаємося до всіх! Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки! Адже необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха! Не забувайте: пожежу легше попередити, ніж загасити!

Василь Демус, директор ДП “Калуський лісгосп”

0 коммент.:

Дописати коментар