четвер, 16 березня 2017 р.

Екологічна освітаЛюбешівські лісівники облаштували кабінет природолюба.

Сприяти поширенню екологічної освіти – це актуальне завдання для волинських лісівників. Про це пише прес-служба Волинського ОУЛМГ. Молодь, яка підростає, невід’ємно потребує природничих знань і плідна діяльність шкільних лісництв, кількість яких в області зростає (на сьогодні їх нараховується 43), це засвідчує. Приємно було бачити радісні очі учнів навчально-виховного комплексу смт Любешів від того, що збулася їх мрія і нині вони мають затишний, належно облаштований природничий кабінет.

Навчальний заклад, де навчається понад 1000 учнів, перевантажений. Кабінет для проведення тих чи інших тематичних заходів у напрямку екологічно-просвітницької роботи дітям у такому ритмі було знайти складно, тому й виникла ідея облаштувати куточок в місцевому шкільному гуртожитку, зокрема у приміщенні колишньої майстерні. Реалізацію гарного наміру дітям допомогли здійснити їх наставники. Зі свого боку голова райдержадміністрації Олег Кух, його заступник Сергій Фесик посприяли у виділенні приміщення майстерні саме для потреб природничого кабінету, а начальник відділу освіти Василь Кух – у придбанні нових сучасних вікон. За кошти Любешівського лісомисливського підприємства були проведені ремонтні роботи, облаштовано кабінет меблями, стендами та усім, що стане дітям у пригоді для навчання.

Кабінет відкрили урочисто. Начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс, заступник голови Любешівської райдержадміністрації Сергій Фесик, головний лісничий ДП “Любешівське ЛМГ” Олександр Шумік перерізали символічну стрічку, цим самим давши офіційний старт подільшій плідній роботі учням на новому рівні – у стінах власного приміщення.

Присутніх гостей привітала керівник шкільного лісництва Людмила Шептур. Виражаючи думку дітей щодо того, наскільки необхідним для них є тепер цей куточок, вона ледве стримувала сльози і щиросердечно дякувала причетним за посильну допомогу й підтримку. Окремі слова вдячності висловила інженеру лісових культур підприємства Вірі Оласюк, яка опікується шкільним лісництвом та спільно з дітьми проводить різноманітні роботи по збору, заготівлі лісового насіння, посадці лісових культур, участі в акціях тощо. Принагідно діти підготували коротеньку і цікаву програму-презентацію сторінками своєї природничо-просвітницької роботи, розповіли про досягнення, напрацювання, поділились темами для майбутніх занять. Заступник директора по виховній роботі Людмила Пасевич розповіла, що не тільки учні шкільного лісництва, а й усієї школи виявляють інтерес до екологічної науки. Приміром, коли оголошується можливість взяти дітям безпосередню участь у тому чи іншому конкурсі, то тоді бажаючих стільки, що важко зробити вибір…

– Цілеспрямовані завдання молодого ініціативного керівника галузі Олександра Кватирка щодо розвитку екологічно-просвітницького напрямку в регіоні дають свій результат, – зауважив начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс перед присутніми. – Усе це має перспективу як для лісівників, так і для дітей. У Словаччині, приміром, намагаються вводити в шкільну програму уроки лісу ще з початкових класів. Це правильно, адже школяр і природнича наука – взаємопов’язані. Сьогодні вн ще учень, а за якийсь десяток років – депутат, міністр… Маючи в серці та розумі зерно любові до лісу, людина на високій посаді по-справжньому дбатиме про країну, добробут людей, природу. Щиро вітаємо бажання тих учнів, які в майбутньому хочуть стати лісівниками. Це благородна професія, з гідною заробітною платою та гідними умовами праці. Та й життя переконує в тому, що людина, яка творить добро на століття, вже сама по собі не є байдужою. Байдужість їй просто не властива.

Головний лісничий Олександр Шумік передав дітям вітання від директора підприємства Віталія Котеленця і запевнив, що колектив лісгоспу і в подальшому підтримуватиме їхню діяльність. Варто пригадати, що для роботи учнівського лісництва наставники вже подарували цифровий фотоапарат, ноутбук, принтер.

Заступник голови Любешівської РДА Сергій Фесик звернув увагу на те, що саме завдяки лісівникам сьогодні, у складний економічний період в країні, в життя району вдається втілювати найсміливіші плани. Природничий кабінет та всі інші кроки назустріч, які щоразу на прохання місцевої влади роблять працівники лісгоспу, – є цьому прикладом.

Привітали колектив шкільного лісництва селищний голова Василь Корець, який теж віддав лісовій галузі 15 років свого трудового життя, а також директор школи Віктор Дубко. Вони зауважили, що одну справу із трьох найважливіших справ на землі – посадити дерево – діти вже зробили, обравши діяльність у шкільному лісництві.

Вітання з нагоди довгоочікуваної події дітям і їх керівнику передав начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко, який щиро вболіває за екологічне виховання молоді на теренах краю. Завдячуючи його старанням та завданням, які він ставить перед керівниками підприємств, реалізовується усе, що може активізувати цю роботу.

0 коммент.:

Дописати коментар