субота, 11 березня 2017 р.

«Гарячий» весняний пожежнонебезпечний періодЗ настанням теплої весняної погоди в нашому маленькому Виноградівському районі відмічається різке збільшення кількості пожеж через часті випадки спалювання сухотрав’я, зростає небезпека виникнення пожеж як у лісових масивах, чагарниках та дачних та присадибних ділянках, так і безпосередньо на території об`єктів. Це і зрозуміло – люди почали прибирати свої території від минулорічних залишків та активно готувати землю до вирощування городини. Але не завжди усвідомлюють, що навмисне спалювання чагарників та сухої трави несуть значну загрозу розповсюдження пожеж на лісові масиви, забруднення навколишнього середовища. Крім цього, в результаті відсутності надійних джерел водопостачання, доріг та під’їздів до місць гасіння пожеж вони призводять до значних матеріальних затрат не тільки самим громадянам, а й державі.

Тільки з початку березня на території Виноградівського району зафіксовано 4 пожежі сухої трави та чагарників. І, як показує досвід, це тільки початок. Громадяни ніяк не хочуть, чи не можуть, дотримуватися порад, якими діляться рятувальники.

Тож в зв’язку з настанням пожежне безпечного весняного періоду, Виноградівський районний відділ Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій ще раз звертається до мешканців та гостей району.

Шановні жителі району, при прибиранні території, відпочинку на природі пам’ятайте, що необережне поводження з вогнем – загроза виникнення пожеж. Не розпалюйте багаття біля кущів та дерев, серед сухої трави і листя та чагарників, тим більше у вітряну погоду. Якщо вже почали спалювання то ні в якому разі не залишайте багаття без нагляду! Вогонь, особливо у вітряну суху погоду дуже швидко поширюється на великі площі. Дотримуйтесь безпечних відстаней спалювання сміття та трави від будівель та споруд – не менше 10 м. Ні в якому разі не розпалюйте багаття в лісі та лісосмугах! Будьте обачними при палінні, не кидайте недопалки в суху траву. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час проведення весняно-польових робіт та правил поведінки у екосистемах і лісопаркових зонах.

Пам’ятайте! Пожежу легше попередити ніж гасити.

Виноградівський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області

0 коммент.:

Дописати коментар