неділя, 5 березня 2017 р.

Аграрії Буковини вирощуватимуть чорницю за польською технологією

Аграрії Буковини вирішили перейняти польський досвід і спробувати вирощувати брукву ― сортову чорницю.

Про це пише FreeLife.cv.ua.

Голови місцевих громад, аграрії побували в Бєльському повіті та місті Бєлосток, де ознайомилися з вирощуванням борувки (сортової чорниці), який в Польщі є досить вигідним бізнесом. Там фермерські господарства мають обладнання для фасування ягід чорниці, холодильні установки для їх зберігання.

Віце-староста Бєльського повіту Гжегож Щетинський, сім’я якого займається вирощуванням саджанців чорниці, жимолості та інших ягідників, вважає, що для Чернівецької області, яка є малоземельною і досить густонаселеною, найкраще підходить інтенсивне сільське господарство, зокрема, вирощування ягід та їх переробка, що забезпечить робочі місця і прибутки. Та й клімат Буковини цьому сприяє.

Директор ТОВ «Брусницька земля» Микола Осипчук планує цьогоріч посадити чорницю на невеликій площі (50 соток) біля хати.

«Під час візиту в Польщу ми побачили, що вирощування борувки — досить вигідний, але й затратний і клопіткий бізнес. Адже потрібно придбати недешеві саджанці чорниць, обладнати систему крапельного поливу, підготувати спеціальний ґрунт — з домішками торфу, кори, тирси. Багато різних нюансів, про які нам розповідали польські фермери. Якщо ця культура приживеться, то я й інші аграрії, що їздили переймати досвід в Польщу, плануємо садити цю корисну і цінну ягоду на більших площах», ― зазначив він.


Фото із сайту 

0 коммент.:

Дописати коментар