пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Такі господарі потрібні державі і його величності Лісу!

В чому особливість людей, які пов’язали своє життя з лісом? Вони, як правило, організовані, мудрі, добрі, цілеспрямовані. І справа не лише в позитивній енергетиці самої природи. Адже є ще й зворотний бік медалі: у відкритому цеху природи, в дощ і спеку, в мороз і холод працювати нелегко. Тут уже романтика екстремальна, особлива!Краснєєв М.В. благотворно впливає на оточуючих. І я переконаний, що так було б, якби він працював і у будь-якій іншій сфері. Просто специфіка роботи в лісовому господарстві зробила його особливим!

Він - добропорядний від природи, від народження. Виховання таке отримав. Хоча нібито ніхто спеціально і не виховував. Виховувало саме життя!

В 1966 році, коли Миколі виповнилося 7 років, після довгої хвороби з життя пішов батько. Надійними помічниками матері у всьому стали сини Василь (1955 року народження), Микола (1959 р. н.), Володимир (1965 р. н.). Так що тодішнє життя, конкретні життєві обставини, коли потрібно було виживати, покладаючись на себе і добрих людей, сформували характер Краснєєва. В житті він завжди знав, що і як потрібно робити.

В 1976 році після закінчення з золотою медаллю середньої школи став студентом Львівського лісотехнічного інституту, який закінчив з відзнакою у 1981 році. Так що лісу він віддав уже добрих 40 років!

Люди захоплюються його спокійно-виваженим характером, умінням по-діловому, без зайвої метушні розв’язувати всі проблеми, які ставить перед ним життя.

А життя підтвердило, що фах лісівника обрав він вірно. Після закінчення інституту з дружиною Надією розпочали трудовий шлях в Томашпільській районній дорожній дільниці, куди Миколу Володимировича направили на посаду майстра озеленення автодоріг. Спочатку працював у дорожній службі механіком. Але буквально через два місяці перейшов на роботу у Томашпільське лісництво Тульчинського лісгоспзагу, став майстром лісу.

У 1983 році доля закинула молоде подружжя в Могилів-Подільський район, де М.В. Краснєєв очолив Вендичанську виробничу дільницю Ямпільської лісомеліоративної станції. Ці два роки трудової біографії були для Миколи Володимировича особливими. Адже це були незабутні, історичні роки створення нових насаджень на лисих придністровських схилах, що були вивітрені і змиті вітрами, дощами, грозами. Це була нелегка, творча, надзвичайно важлива, цікава і потрібна робота по збагаченню рідної природи. Подивіться зараз на ці схили, густо вкриті багатою зеленню. А були ж вони голі, кам’янисті, непривітні. А що зробили людські руки, руки лісівників?! Щороку дільниця висаджувала 250 га лісових культур в держлісфонді, 160 га – на землях, не придатних для сільськогосподарського виробництва, 24 га - лісосмуг.

Дванадцять років Микола Краснєєв віддав Крижопільському держлісгоспу, де у 1985-1988 роках працював головним лісничим, 1988 – 1997 рр. - головним інженером. Працював сумлінно, з повною віддачею. Здібному молодому спеціалісту найвищу оцінку давали керівники лісового господарства області. Тому у 1997 році генеральний директор обласного лісогосподарського об’єднання «Вінницяліс» Бондар А.О. і запропонував йому очолити Бершадський держлісгосп. Для 38-річного Краснєєва це призначення стало новим періодом у житті. Двадцять років на посаді директора підприємства стали роками найвищої реалізованості.

І зараз неможливо уявити Бершадський район без Миколи Володимировича. У Бершаді всі переконані, що він їхній, корінний. Він органічно бершадський. Його знають, як активного депутата районної ради, голову постійної комісії районної ради з питань роботи промисловості, регулювання комунальної власності та приватизації. Він сумлінно відстоює інтереси жителів району, бо розуміє, що таке довіра людей, має почуття величезної відповідальності. А переймається чужими проблемами як власними, бо так навчило його життя.

Так, Микола Володимирович, підбиваючи попередні підсумки досягнутого за прожитий період, має моральне право гордитися зробленим разом з лісівниками для його величності Лісу. Хоча на лаврах не спочиває, не дає собі заспокоїтися. Він у постійному пошуку, бо попереду ще чимало незвіданого. І йому разом з очолюваним колективом хочеться досягти якомога більше і зробити ще багато добрих справ.

В цьому в черговий раз переконалися учасники червневого 2016 року виїзного засідання колегії Вінницького ОУЛМГ.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар Анатолій Омелянович наголошує: «Підготовка до виїзного засідання колегії дала змогу ще раз переконатися у високому професіоналізмі члена колегії ВОУЛМГ, директора ДП «Бершадський лісгосп» Краснєєва М.В., в повній мірі побачити можливості й організаторські здібності керівників виробничих підрозділів держлісгоспу. Приємно констатувати, що бершадські лісівники в черговий раз підтвердили свій високий статус! А обставини складалися так, що доводилося працювати в екстремальних умовах. Всі учасники виїзного засідання колегії одноголосно відмітили, що в Бершадському держлісгоспі в першу чергу кидається в очі висока компетентність, знання справи, ситуації, предмета особисто директором Миколою Володимировичем!»

На лісовому розсаднику в Бершадському лісництві він вам розповість про всі тонкощі функціонування зрошувальної системи, порадить, які форсунки потрібно придбати і які технічні хитрощі потрібно задіяти при наповненні великого резервуара водою... А на лісовій ділянці директор успішно продемонструє роботу сучасної системи GPS - знімання контурів ділянок та побудови планів...

Зроблено багато: проведено якісні ремонти адмінприміщень держлісгоспу, Бершадського, Сумівського, Ободівського, Цибулівського лісництв, насіннєсховища, господарських дворів, складів, місць для зберігання техніки... Доглянуті лісовий розсадник в Бершадському лісництві, тепличне господарство, розсадник декоративного посадкового матеріалу в Сумівському лісництві. На найвищому рівні обладнано лісівничий еколого-просвітницький центр в Сумівській школі. В зразковому стані - лісові дороги, вольєр для напіввільного утримання диких свиней, розмежувальні знаки, бігборди, багато іншої наочності. Найкращих слів заслуговують лісові культури.

Держлісгосп ефективно господарює. За 2006-2016 рр. на землях держлісфонду створено 955 га лісів, на землях, не придатних для сільгоспвикористання, - 337 га.

З кожним роком підприємство має значно більші надходження від реалізації та переробки деревини, ведення мисливського господарства, побічного користування, реалізації декоративних вічнозелених рослин. У минулому році реалізовано продукції на одного штатного працівника на суму 372411 грн.(127% до 2015 р.) Рентабельність діяльності підприємства - 16,1%.

За 2016 рік чистого прибутку отримано 7 млн. 85 тис. грн. В розвиток матеріально-технічної бази вкладено 2 млн. 650 тис. грн. капітальних інвестицій. Постійно проводиться технічне переозброєння виробництва, впроваджуються сучасні методи ведення лісового господарства.

До Державного бюджету сплачено 15 млн. 160 тис. грн. податків, до місцевого -3 млн. 532 тис. грн. Єдиного соціального внеску сплачено 2 млн. 850 тис. грн. Працівники підприємства отримують достойну середньомісячну заробітну плату, яка зросла порівняно з 2015 роком на 158%.

ДП «Бершадський лісгосп» проводить сертифікацію лісів за схемою FSC, забезпечує відкритість своєї діяльності відповідно до міжнародних вимог. А це, безперечно, має позитивний вплив на навколишнє середовище, управління лісовим господарством, поліпшує імідж держлісгоспу і лісового господарства в очах європейських споживачів.

У Миколи Володимировича Краснєєва любов до лісу проявляється по - особливому яскраво. Директор лісгоспу – частий гість в загальноосвітніх школах. Разом з дітьми садить ліс, прислухається до їхніх слушних порад, в свою чергу радить, як краще виконати ту чи іншу роботу, проводить зустрічі з науковцями, конференції, свята, цікаві екскурсії... Він опікується членами Сумівського і Флоринського учнівських лісництв. В зоні діяльності держлісгоспу проводить велику просвітницьку роботу. Дітей в ньому приваблює все: впевненість, вихованість, манера розважливо, зі знанням справи говорити, добрий погляд очей, приємна посмішка і готовність завжди прийти на допомогу.

Краснєєв М.В. не вміє скаржитись на труднощі, бо скаргами справи не вирішуються. При обговоренні будь-якої проблеми у нього немає ні розгубленості, ні невизначеності.

Микола Володимирович дуже вимогливий до себе, поважає тих, хто добре трудиться, вболіває за доручену справу. А ще він - порядна і справедлива людина. За високий професіоналізм нагороджений Почесним знаком "Відмінник лісового господарства України", іменним годинником Голови Державного агентства лісових ресурсів України, Почесними грамотами. Такі спеціалісти лісового господарства, як Микола Володимирович Краснєєв, – золотий фонд лісівників України. Його шанують колеги в області й Україні за гострий розум, порядність, високий професіоналізм.

20 років тому, 20 лютого 1997 року, директором ДП «Бершадський лісгосп» призначено Миколу Володимировича Краснєєва. Щиро вітаємо з гарною датою його трудового шляху, зичимо міцного здоров’я, успіхів завжди і у всьому, удачі, довгих плідних літ роботи на лісівничих теренах. Хочеться, щоб таких людей серед лісівничої когорти було якнайбільше. Саме завдяки таким людям, як Краснєєв М.В., ліс оновлюється і оновлює тих, хто тут працює. Адже лісівники працювали і працюють в ім’я прийдешнього, на вічність. Цим і визначається їхнє високе покликання, їхня особливість!

Станіслав ВОВК
03.13.2017

0 коммент.:

Дописати коментар