четвер, 23 березня 2017 р.

Лісівники на Закарпатті скаржаться на засміченість лісу на кордоні зі Словаччиною (ФОТО)

Лісівники Закарпаття разом із представниками громадськості все частіше долучаються до масових прибирань лісових масивів. Але інколи ліс попри масове прибирання просто перетворюється на смітник.Як до прикладу, тепер, коли на кордоні зі Словацькою Республікою біля лісу стоять фури, після яких залишається маса сміття на узбіччі дороги та в лісі. Саме через це лісівники Ужгородського державного лісового господарства вимушені поряд з основною роботою проводити очищення узбіч міжнародної дороги та лісу від побутових відходів.

Акція «Чистий ліс» в Ужгородському лісгоспі стає традиційною і набирає обертів. До кінця березня вона відбудеться у кожному лісництві. І має дві простих мети. Перша, звісно, очистити ліс від бруду, що так «яскраво прикрашає» незасніжені лісові масиви. Друга – навчити всіх жити так, щоб традиція з прибирання побутових відходів стала зайвою через відсутність у лісі сміття.

Як розповів директор ДП «Ужгородське ЛГ» Василь Кий, "Зараз на ліс біля траси вже моторошно дивитись, а що буде через тиждень?! От ми і вирішили почекати, а тоді все вичистити. Наперед знаємо, що після наступної черги вантажівок сміття знову з’явиться. І це проблема, яку, на мою думку, потрібно вирішувати за допомогою правоохоронних органів. Якщо лісівники спільно з правоохоронцями притягнуть до відповідальності декількох недобросовісних водіїв, думаю іншим відпаде бажання засмічувати обочини та ліс".

Лісівники мають право застосовувати адміністративні штрафи за засмічення, пошкодження трав’яного покриву, зламане чи пошкоджене дерево, розведення вогню в лісі тощо. Розмір штрафу, до прикладу, за засмічення лісів становить від 425 до 850 гривень. Інша справа, що в лісі люди відмовляються показати документи, які засвідчують особу, а без них не можна скласти протокол про адміністративне правопорушення, зазначив Василь Кий.

За його словами, акцію планують провести наступного тижня, тож закликають усіх небайдужих громадян взяти участь у ній, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.


23 березня 2017р.

0 коммент.:

Дописати коментар