неділя, 26 березня 2017 р.

Горить Липівський орнітологічний заказникВогонь вже охопив десятки га прибережної території, плавнів та островів в межах Липівського орнітологічного заказника. Причина пожежі — підпал. Ймовірно працівники водного господарства або лісовики (з якого це бодуна?) намагалися позбутися очерету і вирішили підпалити його. Вогонь перекинувся на багаторічну рослинність на островах та прибережній території. Про це інформує «Антена«.

Станом на 19.00 год. 25 березня вогнем охоплено десятки га зелених насаджень. Горять соснові ліси, розашовані на березі Дніпра. Місцями плум’я підійшло безпосередньо до дороги Благодатне — Кедина Гора.

На ділянці берега від місця впадіння в Дніпро річки Золотоношка до села Кедина Гора десятки осередків горіння. Місцями полум’я піднімається на десятки метрів. В огні видно перелітних птахів, що в паніці намагаються покинути зону пожежі. Адже пернаті вже почали масово повертатися з зимівль.

Вочевидь трагедія, що останні роки повторюється з тим чи ішим розвитком, зараз матиме тяжкі наслідки для екосистеми регіону. Інформацією про розслідування з боку правоохорнців у редакції Антени, наразі, немає. Тому безкарність посадових осіб лісового господарства, рибохорони та водного фонду, їх халатне ставлення до збереження природи, вочевидь, призводить лише до погіршення ситуації.
26.03.2017
http://vycherpno.ck.ua/gorit-lipivskij-ornitologichnij-zakaznik/


***


На Черкащині сталася потужна пожежа в орнітологічному заказнику (ФОТО)

У Липівському орнітологічному заказнику на Черкащині невідомі особи умисно влаштували пожежу.

Про це у Facebook написав місцевий активіст Валерій Воротник.

«Горить Липівський орнітологічний заказник. Сильно горить. Причина - підпал. Лісовики або водники боролися з очеретом. Заодно подолали і багаторічні насадження. Сосен в тому числі», - написав він.

За словами Воротника, вогонь поширився углиб берегових лісів.

«Горить вже вздовж дороги на Кедину Гору. Десятки осередків горіння на ділянці від шлюзу на Золотоношці до Гори... Це злочин. Страшний злочин. Але ніхто знов не понесе покарання», - додав активіст.

Зі свого боку речник начальника управління ДСНС України у Черкаській області Костянтин Проценко заявив, що «горіння було контрольоване», передає УНН.

«Наскільки нам відомо, там чи то працівники водного, чи лісового господарства проводили певні роботи. Звернень до служби з надзвичайних ситуацій не було, допомога рятувальників не знадобилася», - зазначив він.http://www.vgolos.com.ua/news/na_cherkashchyni_stalasya_potuzhna_pozhezha_v_ornitologichnomu_zakaznyku_foto_257971.html

НА ЧЕРКАЩИНІ ПАЛАВ ЛИПІВСЬКИЙ ОРНІТОЛОГІЧНИЙ ЗАКАЗНИК


Укрaїнa  Сьогодні, 11:43 Кількість переглядів 141

На думку місцевих активістів, причиною пожежі є підпал.

У Черкаській області сталася потужна пожежа в орнітологічному заказнику.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook місцевий активіст Валерій Воротник.

"Горить Липівський орнітологічний заказник. Сильно горить. Причина - підпал. Лісовики або водники боролися з очеретом. Заодно подолали і багаторічні насадження. Сосен в тому числі", - написав він.


Facebook/Оксана Горецька
За словами Воротника, вогонь поширюється вглиб берегових лісів.

"Горить вже вздовж дороги на Кедину Гору. Десятки осередків горіння на ділянці від шлюзу на Золотоношці до Гори... Це злочин. Страшний злочин. Але ніхто знов не понесе покарання", - додав активіст.

Своєю чергою речник начальника управління ДСНС України у Черкаській області Костянтин Проценко заявив, що "горіння було контрольоване", пише УНН.

"Наскільки нам відомо, там чи то працівники водного, чи лісового господарства проводили певні роботи. Звернень до служби з надзвичайних ситуацій не було, допомога рятувальників не знадобилася", - зазначив він.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/na-cherkaschini-palav-lipivskiy-ornitologichniy-zakaznik-902730.html

Невідомі скоїли підпал в орнітологічному заказнику на Черкащині

ЧЕРКАСИ. 26 березня. УНН-Центр. В Липівському орнітологічному заказнику невідомі особи умисно спровокували масштабну пожежу. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив громадський активіст В.Воротник, передає УНН-Центр.

“Горить Липівський орнітологічний заказник. Сильно горить. Причина — підпал. Лісовики або водники боролися з очеретом. Заодно подолали і багаторічні насадження. Сосен в тому числі. Але вогонь поширюється вглиб берегових лісів. Горить вже вздовж дороги на Кедину Гору”, — йдеться у дописі.

За словами активіста, пожежа має десятки осередків горіння на ділянці від шлюзу на річці Золотоношці до Кединої Гори.

“Наскільки нам відомо, там чи то працівники водного, чи лісового господарства проводили певні роботи, тому там було контрольоване горіння. Звернень до служби з надзвичайних ситуацій не було, допомога рятувальників не знадобилася”, — розповів кореспонденту УНН-Центр речник начальника управління ДСНС України у Черкаській області Костянтин Проценко.

0 коммент.:

Дописати коментар