четвер, 2 березня 2017 р.

Що потрібно зробити для охорони українського лісу


Щоб попередити вирубку полезахисних лісопосадок, нардепи запропонували приватизувати землі під ними. Отримати землю з посадками в оренду можна буде без участі в земельних торгах.

До кола суб'єктів користування такими ділянками депутати запропонували включити всіх юридичних осіб (поки що ці землі дозволено передавати тільки громадянам України, а також організаціям, створеним колишніми працівниками комунальних або державних сільгосппідприємств).

Також в ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» можуть включити незатребуваної ділянки землі, які можна орендувати, і ділянки під полезахисних лісосмуг.

Крім цього, райдержадміністрації хочуть позбавити права надання в оренду нерозділені земельних паїв.

Для належної охорони землі депутати пропонують зобов'язати землекористувачів і землевласників містити землі під захисними насадженнями по нормам лісового законодавства. Для охорони полезахисних лісових смуг запропоновано посилити відповідальність за їх пошкодження і знищення.

Проект закону № 4657 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, яка склалася в зв'язку з масовим знищенням полезахисних смуг» б рекомендований до прийняття за основу.

Члени комітету з питань аграрної політики та земельних відносин позитивно оцінили даний законопроект. Головне науково-експертне управління Верховної Ради у своїх зауваженнях вказало на те, що багато норм документа носять декларативний характер, а часом йдуть врозріз з чинним законодавством. Залишається неузгодженість кримінальної та адміністративної відповідальності за вирубку та пошкодження дерев в захисних лісосмугах.

АВТОР: ИРИНА ЖЕЛЕЗНЯК | ОПУБЛИКОВАНО: МАРТ 2, 2017 В 09:05
По материалам jurliga.ligazakon.ua


Татьяна Кузьменко, член редколлегии Собкор интернет-издания "AtmWood. Дерево-промышленный вестник"

0 коммент.:

Дописати коментар