четвер, 2 березня 2017 р.

Лісовий вектор

  Олександр Кватирко: відтепер такими великими колективами будемо зустрічатися частіше. Нам треба чути один одного

  Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко відвідав Горохівський район, інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ. У державному підприємстві «Горохівське лісомисливське господарство» відбулася підсумкова річна нарада.

  «Знаю, що ви старалися і працювали достойно. Розумію, що не все вдалося. Але для того ми й планували роботу цього року, щоб реалізувати ще частину задуманого», – звернувся до присутніх у залі працівників підприємства, які зібралися повним складом, Олександр Кватирко.

  Участь у нараді взяли також голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк, голова Горохівської райдержадміністрації Любов Матвєєва, голова Горохівської райради Тарас Щерблюк, голови сільських рад Горохівського та Локачинського районів.

  Звітував про роботу головний лісничий ДП «Горохівське ЛМГ» Володимир Філюк.

  Він зазначив, що до складу підприємства входять 7 лісництв: Берестечківське, Лобачівське, Ново-Зборишівське, Бужанівське, Горохівське, Коритницьке та Садівське. Загальна площа земель лісового фонду становить 16051 га, в тому числі вкрита лісовою рослинністю 14977 га.

  Звісно, зазначив, що тут, як і всюди у лісовій галузі, роблять акцент на невиснажливому веденні лісового господарства, збереженні і розширеному відтворенні лісів. Тож найбільшою гордістю є розсадники, яких створено 0,5 га і де вирощується щорічно близько 350 тис. шт. стандартного садивного матеріалу.

  Розповів головний лісничий про те, скільки насіння заготовили, де. Скільки і якими культурами планують цього року заліснювати зруби. Тим паче, сьогодні вже весна, тож за тижнів два стартує лісокультурна кампанія.

  А в 2016 році було посаджено лісових культур на площі 115,6 га. Проведено сприяння природному поновленню на площі 20,5 га. Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 650 га.

  Володимир Філюк відзначив хорошу роботу у лісовідновній діяльності майстрів лісу Ново-Зборишівського лісництва Олександра Циринюка, Віталія Бондарчука та Бужанівського лісництва Валерія Юрчука, Едуарда Степащука.

  «Для проведення доглядів за лісовими культурами задіяні 11 кущорізів, 3 культиватори «КЛБ» які забезпечують потребу господарства. За підсумками проведеної осінньої інвентаризації лісових культур приживлюваність в 2016 році склала 92% при плані 91,5 %», – зазначив доповідач про те, чим тут найбільше пишаються.

  На сьогодні в лісовому господарстві запроваджуються принципи збалансованого розвитку, що передбачають посилення екологічних, соціальних та сировинних функцій лісів. З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, в 2016 році роботи здійснювалися на загальній площі 270 га, в тому числі лісівничі догляди за молодняками на площі 86 га.

  Обсяг заготівлі ліквідної деревини від всіх видів рубок по господарству в 2016 році склав 28362 куб. м, в т.ч. від рубок головного користування 11324 куб. м.

  Рубки догляду в молодняках (освітлення, прочищення) за 2016 р становлять 85.8 га.

  Одним з наболілих питань господарства є масове всихання середньовікових ялинових і соснових насаджень внаслідок пошкодження їх шкідниками та хворобами лісу (верхівковий короїд, коренева губка, ялинова губка, опеньок осінній). Відповідно до матеріалів інвентаризації осередків шкідників та хвороб лісу, становить площу 1365,7 га. Тож довелося проводити санітарні заходи. За 2016 р. суцільні санітарні рубки проведені на площі 70 га, де заготовлено 13619 м. куб. деревини.

  З метою приведення лісового господарства у відповідність до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством було проведено сертифікацію лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства критеріям та принципам FSC (Лісової наглядової Ради), що дає вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів.

  Обсяг продукції переробки деревини (заготовки для європіддонів хвойних порід та пиломатеріалів необрізних дуб) за 2016 рік склав 5781,5 тис. грн, вихід з одного кубометра деревини пущеної в переробку склав 808 грн., рентабельність продукції переробки склала 33,7%.

  Важливою частиною діяльності підприємства є мисливське господарство. Загальна площа мисливських угідь господарства становить 66328 га, що складає польові 47607 га, лісові – 11857 га та водно- болотні – 6854 га.

  Чисельність працівників, зайнятих в мисливському господарстві, в 2016 році становить 6 чоловік. У районі зареєстровано 985 мисливців, які отримали державне посвідчення мисливця. За 2016 рік від ведення мисливського господарства одержано доходу 263,6 тис. грн, що на 65.6 тис грн більше, порівняно із 2015 роком.

  Складено 16 протоколів на порушників правил полювання. За матеріалами обліку мисливської фауни у 2016 році обліковано диких кабанів 59 голів, зайця русака -1370 гол., козуль 217 гол. За 2016-2017 рік видано 23 ліцензії , з них на кабана – 10 шт., добуто – 10 та на козулю – 13, добуто -12.

  Слід відмітити роботу єгерів Василя Гаєвого та Антона Дика.

  Для збагачення мисливської фауни придбано та випущено в угіддя 105 фазанів. А також збудовано вольєр для оленя плямистого, якого 5 голів придбано у 2017 році, планується закупити ще 5 голів.

  Розвивають на підприємстві і побічне користування лісом. Заготовлено та реалізовано 28,3 т березового соку-сирцю. У 2016 році відновлено пасіку в Лобачівському лісництві – лісничий Володимир Супрун, на сьогодні налічується 21 бджолосім’я.

  На заходи щодо охорони праці, побутових умов та виробничого середовища підприємства спрямовано у 2016 році 134,3 тис. грн, або 2,6 тис. грн на одного працюючого.

  Реалізація лісопродукції споживачам, відбувається виключно через аукціони, які проводяться щоквартально. Обсяг реалізації продукції за 2016 рік склав 18947 тис. грн.

  На підприємстві запроваджено та успішно функціонує електронний облік деревини.

  В господарстві повною мірою забезпечуються державні гарантії оплати праці та виплачується зарплата відповідно до встановлених законодавством термінів. Достойна заробітна – це невід‘ємний стимул в роботі працівників підприємства. Рівень середньомісячної заробітної плати в еквіваленті повної зайнятості за 2016 рік зріс на 25,5 %, порівняно з 2015 роком, і становить 6732 грн. На 2017 рік запланований рівень заробітної плати – 7500 грн.

  Щомісячно нараховується премія за відбір цінних сортиментів, маркування лісопродукції, виконання плану реалізації, водіям – за виконання планових показників по вивезенню лісопродукції.

  І це підтверджували працівники, які були у залі. Вони не приховують. Що пишаються своєю роботою. Бо тут не тільки гарні умови праці, хоч це і важливо. Але захоплює ще й те, що в роботі лісівника однозначно видно результат. І залишається він на багато років.

  У своєму виступі керівники району одноголосно дякували лісівникам за те, що наповнюють бюджет, розвивають інфраструктуру, будуть рекреаційні пункти та навіть дитячі майданчики.

  – Знаю, що ви потім отримуєте на горіхи від контролюючих структур, які нараховують вам збитки через те, що надаєте допомогу родинам наших військовослужбовців. А зважаючи що на Горохівщині таких найбільше по Волині, вам доводиться особливо непросто. Але ми й надалі будемо звертатися і знаємо, що ви не відмовите, – наголосила Любов Матвєєва.

  Зі словами вдячності до лісівників звернувся і голова райради Тарас Щерблюк. Він пригадав, як відбувалися поїздки депутатів у ліс, як усі побачили хворий ліс і зрозуміли. Що рубки. Які ведуться. Дійсно вкрай необхідні. Тож побажав лісам поменше хвороб, а лісівникам – більше конструктивної оцінки їхньої роботи і поменше політичної критики.

  Під час наради зачепили і проблемні питання, зокрема діяльності приватних пилорам. Лісівники та представники влади обговорили заходи боротьби та запланували перші кроки у 2017 році.

  Завершили нараду на приємній ноті – кращих із кращих відзначили Почесними грамотами ВОУЛМГ та ДП «Горохівське ЛМГ». І домовилися, що отак, величезним колективом, відтепер зустрічатимуться принаймні раз на квартал. Щоб почути проблеми і не відкладати їх вирішення на потім.

  0 коммент.:

  Дописати коментар