середа, 15 березня 2017 р.

В лісгоспах Житомирщини розпочали заготівлю березового сокуА щоб цей дарунок природи дійсно був цілющим, лісівники притримуються цілого ряду правил та рекомендацій.

По-перше підсочування беріз можна проводити тільки в тих лісах, де рівень забруднення радіонуклідами не перевищує допустимі норми. Крім того, кожна партія соку також підлягає радіаційному контролю.

За щільності забруднення ґрунту цезієм до 1 Кі/км² дозволено збирати сік відкритим дренажем, якщо ж забруднення є вищими – рекомендується проводити збір закритим способом.

Забороняється проводити заготівлю березового соку у дощову погоду Бо існує загроза, що в приймальники соку у водорозчинному стані потраплять радіонукліди, частинки пилу та кори.

Заготівлю березового соку дозволено проводити не на всіх ділянках лісу, а лише на тих, які через 10 років будуть призначатися в рубки.

«Для промислової заготівлі соку необхідно мати ще й дозвіл – лісовий квиток, - застерігає перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн. – Його можна отримати лише після відповідної рентної сплати до місцевого бюджету. Ліміти ж на заготівлю березового соку на території Житомирщини затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації».

В минулому році лісгоспи Житомирщини заготовили 7,5 тонн цього цілющого напою, інформує прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

15.03.2017

0 коммент.:

Дописати коментар