понеділок, 13 березня 2017 р.

Допоможи природним паркам!

У понеділок в Україні стартувала кампанія «Година Землі» від Всесвітнього фонду природи (WWF). Щороку вона об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє планети. 25 березня о 20.30 мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках і на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня. Цього року кампанія прагне привернути увагу до нашої природної спадщини й допомогти природним паркам України.

На сайті «Години Землі» wwf.panda.org/eh17 створено карту природних об’єктів нашої країни. Люди та організації можуть знайти на ній най-ближчий заповідник, нацпарк чи інший природний об’єкт, дізнатися про нього більше, відвідати його 25 березня й посильно допомогти.

Цього дня парки відчинять свої двері для всіх бажаючих зустріти пробудження природи. Люди зможуть допомогти їм на волонтерських засадах роботою або іншими ресурсами, влаштувати пікнік на природі чи взяти участь у запропонованих акціях.

Ті, кому не вдасться відвідати парки 25 березня, матимуть можливість допомогти обраному природному об’єкту іншим чином. На онлайн-ресурсах «Години Землі» та веб-сторінках парків-учасників будуть вказані їхні потреби. Долучитися може кожен — попрацювати волонтером, надати матеріальну чи іншу допомогу.

«Українська природа — справжнє національне надбання. Недоторкані степи, озера, ліси — унікальні та мальовничі. У нашій країні є 40 національних природних парків та сотні інших природоохоронних об’єктів. Більшість з них дуже потребує волонтерської допомоги», — закликає Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.

Торік у рамках «Години Землі» проводилася «Естафета добрих екосправ», яку підтримали відомі люди країни — культурні та громадські діячі, артисти, творчі колективи: Дмитро Комаров, Ярмак, Дмитро Шуров, Dizel Studio та інші. Цьогоріч організатори знову запросили зірок до співпраці заради збереження природи України.

Кампанію «Година Землі-2017» підтримують Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство освіти та науки і Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

Приєднатися до «Години Землі» можна і в соці-альних мережах: https://vk.com/godyna_zemli та https://www.facebook.com/events/1131623653630091/. Тільки разом ми можемо змінити світ!


Валерія НЕМИКІНА,
координатор кампанії
«Година Землі в Україні».

Нагадаємо, «Годину Землі» започаткували в Сіднеї у 2007 році. Тоді 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008-у ініціативу підтримали понад 50 мільйонів осіб у всьому світі. У 2009-у та 2010-у «Година Землі» охопила по-

над 4500 міст у 128 країнах на всіх континентах. 2015 рік побив усі рекорди — до кампанії долучилося понад 7000 міст у 172 державах. За ці роки в рамках «Години Землі» на нашій планеті було втілено тисячі природоохоронних ініціатив.

Україна підтримує кампанію дев’ятий рік поспіль. Торік до «Години Землі» приєдналися понад 75 міст і містечок нашої країни.

0 коммент.:

Дописати коментар