понеділок, 20 березня 2017 р.

Ліс — це душа всієї планети, живий скарб нашої земліЛіси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для наших рослин і тварин, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджільництва, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя.

Всесвітній день лісів відзначається 21 березня не випадково, саме цей період є сприятливим для посадки та росту дерев, та за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя.

Святкування Дня лісу було засноване в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства. Відтоді щороку відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests).

Юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді святкували День лісу 10 березня. У цей день педагоги екологічного центру підготували для дітей різноманітні ігри, конкурси, тематичні завдання. На початку свята діти почули корисну і цікаву інформацію про ліс, його значення. Познайомились з мешканцями лісу, деревами та різноманітними рослинами закарпатських лісів. За допомогою „Мапи понять” кожен учасник розповів, чим для нього особисто є ліс.

Для закріплення всіх знань, що юннати отримали під час занять на своїх гуртках, а також безпосередньо на святі з ними проведено екологічні ігри за методами „Лісової педагогіки”.
Лісова педагогіка розкриває знання про ліс у цікавій ігровій формі, яка задіює всі види чуття, дозволяє робити відкриття, спостереження та дослідження природи, і, таким чином, краще зрозуміти їх та запам'ятати. Це призводить до розвитку всіх аспектів цілісної особистості, оскільки у процесі навчання беруть участь когнітивна (голова), соціально-афективна (серце) і психомоторна (руки) сторони.

Усі учасники поділились на команди та в ігровій формі вивчили яруси лісу, як довго росте ліс і, які дерева ростуть у Карпатських лісах. Тварин, які мешкають в лісі, необхідно було впізнати за їхнім голосом. Корисною виявилась гра „Як росте ліс”, головними героями якої є „Лісівник”, різноманітні „Дерева”, що ростуть з насіння та „Мама-дерево”, яка засаджує весь ліс. Наприкінці заходу кожна команда намалювала плакат „Звернення лісу до людства”.
Із прадавніх часів і до наших днів ліс давав деревину, паливо, продукти харчування та ліки. Ліси створюють умови для існування багатьох видів рослин і тварин, захищають та підтримують різноманіття як окремих груп організмів, так і екосистем.

Дерева, без яких неможливо уявити собі ліс, є безцінною складовою довкілля: вони регулюють кругообіг води, як фільтри очищують забруднене повітря, виробляють кисень, насичують атмосферу озоном, знижують рівень шуму, перешкоджають сильним вітрам, поглинають пил та гази, захищають ґрунт від ерозії та регулюють температуру. Таким чином, ліси відіграють вирішальну роль у формуванні клімату та ландшафтів, та є привабливим місцем для відпочинку і розваг. Ці функції лісу розглянули та обсудили учасники свята за допомогою вже відомої „Мапи понять”.

Ліси є динамічними складовими екосистемами, формування яких займає тривалий час. У зв’язку з цим, основним завданням Дня лісу, що щорічно проводиться в ЗОЕНЦ, є привернення уваги дітей, їхніх батьків, учителів та місцевого населення до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем, їх дійсний стан, основні заходи їх захисту та відновлення.
0 коммент.:

Дописати коментар