середа, 1 березня 2017 р.

Ужгородські лісівники закликають берегти ліс і не спалювати сухостій

У зв’язку з загоряння сухостою в Ужгородському районі, закарпатські лісівники закликають населення відмовитися від самовільного випалювання, які призводять до великих лісових пожеж. Результатом спалювання є руйнування ґрунту, загибель тварин, птахів, комах, які є надзвичайно важливими в кругообігу природних процесів. За даними Ужгородського лісового господарства, 95% пожеж виникають саме через необережне поводження з вогнем.

«У лісі ще лежить сніг, ґрунт ще не відтанув, тому збиток від полум'я в разі виникнення пожежі буде мінімальний. Але щоб, пожежа не виникла в лісі, просимо не спалювати сухостій на полях. У найближчий час силами лісової охорони будуть зроблені мінералізовані смуги, які служитимуть додатковим захистом від вогню, який в більшості випадків приходить в ліс з полів або доріг», - розповів директор Ужгородського лісгоспу Василь Кий.

Варто підкреслити такі наслідки підпалу сухостою:

Зниження родючості ґрунту

Всупереч поширеній думці, вогонь зовсім не збільшує кількість мінеральних поживних речовин в ґрунті, навпаки, він лише вивільняє їх з сухої трави. Крім того, вогонь повністю знищує мікрофлору ґрунту. Знищується також мертва органічна речовина ґрунту, яка утворюється з відмираючих частин рослин - головне натуральне добриво. Її втрата - основний фактор зниження родючості ґрунтів.

Збідніння ґрунту

На випаленому ґрунті замість лугової різноманітності більш охоче проростають бур'яни. Вони швидко заповнюють собою території, не даючи пробитися іншим, «культурним» рослинам. Крім цього, при трав'яних пожежах гинуть комахи, в тому числі ті, які влітку повинні знищувати комах-шкідників.

Загибель тварин і птахів

У траві живе велика кількість дрібних тварин, деякі птахи в'ють гнізда на землі. Багато представників фауни втрачають свій будинок, джерело живлення, а то і зовсім гинуть у вогні.

Посилення парникового ефекту

Підпали трави шкодять атмосфері планети. При масштабній пожежі, яким стає чи не кожне загоряння трави, в атмосферу виділяється велика кількість вуглекислого газу і його сполук.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – телефонуйте до служби порятунку за телефоном «101».

За інформацією прес-служби Закарпатського ОУЛМГ

0 коммент.:

Дописати коментар