четвер, 23 березня 2017 р.

Коментар лісничого Українського лісництва щодо рубки лісу. ВІДЕОТема вирубки лісів для малинчан і жителів району залишається доволі актуальною та хвилюючою. Це показують відгуки на нашому сайті і в соціальних мережах на статтю «Хто зрізав дуби біля Малина?». Більше — на сайті volonter2015.com

Опубликовано: 23 мар. 2017 г.
ХТО, ЯК І ЧОМУ РІЖЕ ЛІС ПОБЛИЗУ ГРАНІТНОГО

23 бер 2017, 2017 11:43Тема вирубки лісів для малинчан і жителів району залишається доволі актуальною та хвилюючою. Це показують відгуки на нашому сайті і в соціальних мережах на статтю «Хто зрізав дуби біля Малина?». Нагадаємо, що в ній ішлося про начебто незаконну вирізку дубів у заказнику «Гамарня», про що повідомив анонімний користувач у соцмережах. Однак лісники Слобідського лісництва спростували цю інформацію, показавши нам місце рубки та надавши відповідні дозвільні документи.

Основною причиною вирубки лісу є ураження дерев шкідниками, які викликають різні захворювання дерев, зокрема і судинний мікоз. На жаль, поки немає методів лікування хворих дерев, тому єдиний вихід — рубка вражених дерев. Щодо цього питання журналісти «Покоління Zet» поспілкуватися з лісничим Українського лісництва Андрієм Олексійчуком ДП "Малинське лісове господарство", який нам показав місця рубки.— Зараз ми знаходимося у 12 кварталі. Ми виділили 10 сотих під суцільну рубку, — каже Андрій Володимирович. — Нещодавно був прийнятий новий закон, згідно з яким можна приймати в суцільну рубку, якщо повнота менше показника 0,1. На цій ділянці, якщо вибрати всі сухостійні дерева, залишиться десь п’ять сирих дерев, і повнота буде меншою, ніж 0,1. Ми вже можемо вибирати цей сухостій, зрізати і робити підготовку ґрунту для насадження нових дерев. Ось ми бачимо сосну, вражену хворобою. Якщо поглянути вгору, можемо ще побачити хвою, однак деревина вже втратила свою цінність і годиться лише на дрова. Дуже важко завчасно виявити, чи вона хвора.

Іноді можна почути думку, що ми на виділених під рубку ділянках зрізуємо все підряд. Ми намагаємося залишити здорові дерева, наприклад, дуби, які ми бачимо на цій ділянці. Кожне залишене дерево пронумероване. Відмічено це й у лісорубному квитку. На прикладі цьогорічної вибіркової санітарної рубки у кварталі 35, можна побачити, що всі вражені сосни зрізані, а дуби, як і на попередній ділянці, залишені. В Інтернеті знову згадали Гранітне. Людина сфотографувала пеньки з минулорічної рубки за жовтень, і розписала, що в Гранітному люди піднялися, а біля лікарні незаконно вирубуються дерева, — розповідає лісничий.

Читайте також: Гранітне: "волонтери проти "лісової мафії"

Він зазначає, що інформація про рубки доноситься до місцевих громад. Відповідні листи пишуться у сільські та селищні ради, й вони, у свою чергу, доносять цю інформацію до жителів громади. Люди мають бачити, що дерева зрізуються на законних підставах. Якщо у когось виникають питання щодо рубки, можна звернутися в лісництво, або в селищну раду.

Однак, на питання, як лікувати хворі дерева, відповіді, на жаль, поки ніхто дати не може. Можливо, найближчим часом з'явиться можливість лікувати вражені дерева. Та поки єдина можливість зберегти ліс — вирізувати хворі дерева.


0 коммент.:

Дописати коментар