неділя, 12 березня 2017 р.

А ви тепер відмивайтеся


"Зустрічає Мойша Ізю і питає:
- Ти навіщо всім розповів що у мене дочка повія, ти що не знаєш, що в мене син?
- Я то знаю, а ти тепер спробуй всім доведи"

Щось на зразок цієї фрази прозвучало минулого тижня на адресу лісівників Рівненщини

Почалося з повідомлення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у Фейсбуці: «5 тисяч евро і 5 тисяч доларів привезли директори лісгоспів керівництву управління. Зазначену суму мали передати перевіряючим із Держлісагентства за приховування виявлених порушень», — написав А. Аваков і додав: «Корупція у класичному вигляді, якісно задокументовані й ті, хто брав і ті, хто давав». Саме ці слова й цитують колеги на різний лад.

Цікаво, що широко розрекламований інцидент стався в неділю.

Тож у понеділок, як і годиться, цікавлюся «гучним затриманням» в області.

Голова обласної ради Миколу Драганчук (до речі, журналіст) телефонує депутату облради директору Висоцького лісового господарства, якого немає на засіданні комісії, що саме відбувається.

Зі слухавки чуємо: «Я в Держлісагентстві, подаю документи на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника обласного управління, і буду оскаржувати неправдиву інформацію щодо свого затримання, яку поширили окремі ЗМІ». На місці виявився й директор Острозького лісгоспу. Без жодних проблем додзвонилася до Сергія Белелі, директора Сарненського лісового господарства, саме воно нещодавно було визнане кращим в області за результатами господарювання у 2016 році.

10 лютого на колегії Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства зазначалося, що торік заплановані роботи з лісовідтворення виконані на 7 тисячах гектарів, податків та зборів сплачено близько 270 мільйонів гривень, що майже на 100 мільйонів більше, ніжу 2015-му. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів становила 82,9 мільйона гривень (зросла на 8,8 мільйона). Багато все це чи мало, оцінити звичайній людині складно. Але принаймні позитивну динаміку видно й неспеціалісту. Присутня на тій колегії т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич подякувала лісівникам за сумлінну роботу, а ще — за підтримку наших військових, їхніх родин, допомогу в будівництві фортифікаційних споруд та підприємствам Сходу і Півдня України: «Нині час, коли ми повинні підтримувати один одного».

Фраза, погодьтеся, дуже промовиста і, я б сказала, символічна. Бо якось воно в нас так виходить, що коли ти допомагаєш людям, — це сприймається як даність, коли ж у тебе виникають найменші проблеми, про допомогу чи хоча б порозуміння чомусь не йдеться.

Прокуратура — ні пари з вуст, поліція — теж. Мовчить місцева влада (чи теж нічого не знає?). Вдалося дізнатися тільки, що веде справу військова прокуратура (яку справу? Скільки в ній фігурантів? Хто вони? І в якій іпостасі проходять там директори лісгоспів та керівництво управління?). Це, між іншим, шановані в області люди, на підтримку яких завжди розраховувала влада на місцях — і навіть цього не приховувала. Люди, які роблять чимало добра громадам, на територіях яких господарюють.

На жаль, суспільство не має відповідей на поставлені вище запитання, і, наче кістку, «гризе» лише ту, першу, доволі контраверсійну, інформацію із соціальних мереж. Вони ж, нагадаю, не є засобом масової інформації — тож і до жодної відповідальності користувачів не притягнеш. А ви тепер відмивайтеся.

...Вихідний на 8 Березня дещо притишив пристрасті, але вони, вочевидь, розгоряться знову. Дивуюся лише інфантильності начебто вже битих колег, які не дають собі труда перевірити інформацію, що тиражують. Ну не можемо ми повністю перекреслити стандарти професії, яким кожного з нас учили, щонайменше, по п’ять років і перетворити засоби масової інформації на такі собі цитатники соцмереж! А щось подібне, на жаль, відбувається шаленими темпами.

Маю пораду міністру А. Авакову. А може, не варто щодня відволікати суспільство на нові, начебто гучні, справи, які, врешті, виявляються не вартими виїденого яйця? Як було з керівниками ДСНС чи, приміром, Державної санітарної служби. Торік улітку затримали її керівника та начальника відділу: мовляв, із кожної області возили їм хабарі. Голосно так затримали. А оце днями тихо відпустили. Немає, мовляв, жодного складу злочину.

Підмінити реальну боротьбу з корупцією майстерною імітацією з відповідною інформаційною складовою — це в нас точно вміють. А ви тепер відмивайтеся, — якщо, звісно, зможете...

Інна ОМЕЛЯНЧУК, Рівне

Газета "Природа і суспільство", 10 березня 2017 року, № 5 (161), стор. 3
Всеукраїнське екологічне видання


 
  
http://www.ekoinform.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=62&lang=ru

0 коммент.:

Дописати коментар