понеділок, 6 березня 2017 р.

Директор програм ЄКА зі спостереження за Землею розповідає про цінність супутника Sentinel 2-B | Euronews

Новий супутник Європейського Космічного Агентства Sentinel 2-B повинен надавати інформацію про Землю для програми моніторингу довкілля “Коперник”. Його багатоспектральна камера фіксуватиме у своїх зображеннях усі зміни поверхні та рослинності на нашій планеті. Детальніше про місію супутників сім‘ї Sentinel нам розповість Йозеф Ашбахер — директор програм зі спостереження за Землею в Європейському Космічному Агентстві.

Клаудіо Росміно, Євроньюз: “Йозефе Ашбахере, дякую, що приєдналися до нас. Ви — директор програм ЄКА зі спостереження за Землею. Мережа супутників Sentinel є визначальною для вивчення стану планети. Чи могли пригадати мету місії?”

Йозеф Ашбахер, директор програм ЄКА зі спостереження за Землею: “Мета місії — стежити за станом Землі. Зокрема, супутник Sentinel 2 спостерігає за поверхнею Землі. Відстежується передовсім суходіл, але також і прибережні зони, щоб отримувати повноцінну картину нашої планети з орбіти за допомогою супутників кожні 5 днів.”

Євроньюз: “Отже, що п‘ять днів супутники знимкують у високій роздільній здатності кожну точку Землі. Яка користь з цих даних?”

Йозеф Ашбахер: “Ці дані доступні усім безкоштовно. Їх можна побачити на сайті. Кожен користувач може завантажити усі світлини будь-якої точки Землі. У програмі “Коперник” ми запровадили нові функції, аби гарантувати, щоб інвестиції за рахунок платників податків приносили користь кожному європейцю та всім за межами Європи. На мою думку, найбільше досягнення, власне, полягає у тому, що люди можуть отримувати ці дані у будь-який час і у будь-якому місці.”

Євроньюз: “Чому Sentinel 2-B та інші супутники такого типу настільки важливі для спостереження за нашою планетою?”

Йозеф Ашбахер: “Вони настільки важливі, тому що ми досі не дуже добре розуміємо, що відбувається на нашій планеті. Вона дуже складна, атмосфера взаємодіє з океанами та земною поверхнею. Уся земна система, як ми її називаємо, настільки складна, що науковці не завжди досконало її розуміють. Нам необхідні точні вимірювання, виконані супутниками, а також інші методи, щоб зрозуміти, що відбувається. І не лише з кліматом.”

Євроньюз: “Забруднення атмосфери — одна з головних проблем сучасності. Як дослідження за допомогою супутників допоможуть вплинути на дії урядів по всьому світу?”

Йозеф Ашбахер: “Ось лиш один приклад: вирубка лісів призводить до того, що у нас не вистачає лісу, який очищає повітря. Саме тому ми повинні дуже добре розуміти, що відбувається на Землі, щоб з‘ясувати, як це впливає на хімічний склад атмосфери.”

http://ua.euronews.com/2017/03/06/the-european-space-agency-s-newest-satellite-to-be-launched


0 коммент.:

Дописати коментар