середа, 19 квітня 2017 р.

Не рубають без дозволу і лише раз на 10 років. Як Швейцарія береже ліс. ВІДЕО

Після тривалих і поки безрезультатних скандалів довкола незаконної вирубки Карпат та буквально розкрадання дерев, Факти ICTV вирішили дізнатися, а як поводиться зі своїм зеленим скарбом Швейцарська Конфедерація.

У країни стратегія розвитку та підтримки лісів уже сформована до 2030 року.

Головний пріоритет – баланс екології, економічних інтересів та збереження лісу як захисника від кліматичних змін.

У Швейцарії 80% лісу в приватних руках, але власник не має права без спеціального дозволу зрубати жодне дерево. Якщо вже йому це дозволять,то лише раз у 10 років.

Третина швейцарських земель вкрита лісами, тож ліс для Конфедерації беззаперечна цінність, яку тут століттями бережуть і охороняють.

Навіть на вирубку одного дерева потрібен спеціальний дозвіл лісника і переконливі аргументи. У містечку Лангнау приватний майже увесь ліс, знаючи про українські апетити вирубки Карпат, нашій знімальній групі ціла делегація влаштувала урок на тему як любити природу.

На 20 тис. га в Лангнау за рік висаджують 10 тис. дерев, якщо власник лісу переконав, що дерева дозріли до вирубки – він це зробить лише раз у 10 років, решта часу ліс для нього закритий.

Зовсім трохи лісу Швейцарія експортує, та лише тоді, коли знайде доброго покупця, як скажімо Японія, і лише в переробленому вигляді, країні самій потрібна деревина.

За куб швейцарського лісу дають $100.

Однак про гроші тут думають найменше, головна цінність лісу – це природа, міцна екологія, і його захисні можливості перед тотальною зміною клімату.

Швейцарська точність, дотримання закону і турбота про природу дуже ефективно працюють в лісі.

Раніше

Факти ICTV писали, як мораторій на продаж лісу кругляка рятує деревообробну галузь.

Опубліковано Квітень, 19 в 18:37
http://fakty.ictv.ua/ua/videos/ne-rubayut-bez-dozvolu-i-lyshe-raz-u-10-rokiv-yak-shvejtsariya-berezhe-lis/

0 коммент.:

Дописати коментар