понеділок, 3 квітня 2017 р.

На конкурс «Кожен рік – Рік лісів 2017» відібрано перших учасників

На конкурс отримано більше 40 матеріалів. Три автори гарантовано отримають гонорар. Конкурс триває.Організатори: «Детектор медіа» та Програма Лісів (ПРОФОР) Світового банку «Сприяння реформі лісового сектору в Україні» розпочинають прийом робіт на шостий щорічний конкурс «Правозастосування та управління в лісовому секторі України». До участі запрошуються журналісти та позаштатні автори всіх видів ЗМІ.

На конкурс отримано більше 40 матеріалів. Три матеріали з яких куратори конкурсу відібрали для порталу «Детектор медіа»:Автори цих матеріалів гарантовано отримають гонорари (одна тисяча гривень за матеріал).

Організатори планують відібрати ще двадцять три роботи, за які буде гарантовано виплачено гонорари також. А за підсумками роботи журі в червні серед усіх надісланих робіт буде визначено шість найкращих, які будуть відзначені шістьма тисячами гривень кожний.

Нагадуємо умови конкурсу:

Термін подання матеріалів – до 19 травня 2017 року на адресу куратора конкурсу від «Детектор медіа» Юлії Зелінської zelin.tk@gmail.com (098 446-61-95, (044) 290-82-76). Теле- та радіо сюжети мають бути розміщені або на сайті відповідної медіакомпанії, або на інших інтернет-ресурсах, які не мають обмеження по часу перебування матеріалів на них (наприклад, Youtube). Текстові – на сайті відповідного друкованого/інтернет-видання або розміщені на інших публічних ресурсах (наприклад, h.ua тощо). У заявці на участь в конкурсі треба надати посилання (лінк) на пропонований на конкурс матеріал та коротку інформацію про автора, ЗМІ та дату виходу (або зазначити, що роботу створено спеціально для конкурсу);

До текстових матеріалів бажано надсилати окремими файлами супроводжуючі матеріал фото та інші ілюстрації у форматі jpg, зменшенні до обсягу не більше 100 кбт.

Критерії відбору робіт на конкурс:


  • - роботи мають бути опубліковані/вийти в ефір з 1 червня 2016 року до 19 травня 2017 року або спеціально створені для конкурсу;
  • - роботи повинні розкривати тему конкурсу (одну або кілька проблем), аналітичні матеріали матимуть перевагу при оцінюванні;
  • - кількість робіт, які один автор (група авторів) може надіслати на конкурс, - до 5 робіт .


Проблеми, на висвітлення яких варто звернути особливу увагу:

Реформа лісового господарства України, потреба в її проведенні, мета, завдання, зміст та шляхи реалізації;

Розвиток інституту права власності на ліси;

Проблеми та шляхи розвитку системи управління лісами;

Лісове законодавство як продовження лісової політики: структура, зміст, проблеми й шляхи вдосконалення;

Забезпечення збереження лісового біорізноманіття;

Потенціал лісового сектору України та фактори, що гальмують його інноваційний розвиток, динаміка ринку української деревини та продукції її переробки;

Відкритість лісового сектору України та способи зробити лісовий сектор більш прозорим;
Інші наявні проблеми лісового господарства України та пропозиції, спрямовані на їх вирішення;

Довідкову інформацію щодо тем конкурсу можна знайти також на сайті програми FLEG II в Україні, сайтах «Український лісовод», «Природа в Україні» та інших інтернет-ресурсах - учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі джерел.

Консультанти програми ПРОФОР в Україні готові надати учасникам конкурсу необхідну інформацію та коментарі. Учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі осіб та організацій як джерел інформації та авторів коментарів.

Із матеріалами переможців попередніх конкурсів «Правозастосування та управління у лісовому секторі України», можна ознайомитись на сайті «Телекритика» (2011-й, 2012-й , 2014 рік , 2015 рік та 2016 рік) або на сайті програми FLEG II в Україні.

Публікація конкурсних робіт:

Для вільного обговорення посилання на всі надіслані на конкурс матеріали куратори конкурсу опублікують на сайті програми ПРОФОР (наразі – у процесі створення). Найцікавіші – на сайті «Детектор медіа» та «Український лісовод».

Гонорарний фонд:

За кожну роботу, відібрану організаторами для розміщення на «Детекторі медіа», автор отримує гонорар у розмірі 1000 грн. Передбачається відмітити таким чином до 20 робіт.

Автори шести найкращих матеріалів, створених у жанрі репортажу, інтерв’ю або розслідування (або інших жанрів, або позажанрові - головне, щоб було фахово з журналістської та лісівничої точок зору, конструктивно і цікаво), що наберуть найбільшу кількість балів - оцінок журі, отримають по 6000 грн кожен.

Журі конкурсу оцінить роботи в кінці травня за рейтинговою системою. Бали кожен із членів журі виставляє самостійно. Найкращі матеріали визначаються за сумою виставлених балів.

Оголошення переможців і вручення призів відбудеться під час проведення церемонії нагородження на початку червня.

З усіх питань просимо звертатися до куратора конкурсу Юлії Зелінської, (044) 290-82-76, 098-446-61-95, zelin.tk@gmail.com


Проект Програми Лісів (ПРОФОР) Світового банку


«Сприяння реформі лісового сектору в Україні»

Проект Програми Лісів (ПРОФОР) Світового банку є продовженням програми «Правозастосування і управління в лісовому секторі» (ENPI Forest Law Enforcement and Governance Program - FLEG), яка стала першою відкритою інформаційною і дискусійною платформою для обговорення важливих питань лісового сектору різними зацікавленими сторонами. Після Революції Гідності діяльність в рамках FLEGпривернула увагу Уряду стосовно впровадження реформ, необхідних для євроінтеграції.

Метою проекту є підтримка формування поінформованої спільноти і стимулювання широкого публічного обговорення щодо реформування лісового сектору в Україні. Проект надаватиме експертну підтримку процесам прийняття рішень у лісовому секторі, включаючи рішення щодо бачення суті реформування сектору, а також експертну оцінку важливих законодавчих змін у ширшому контексті реформ в Україні і сприятиме формуванню експертної і суспільної позиції стосовно програми реформування лісового сектору. Проект впроваджується Світовим банком в Україні.

Основним клієнтом проекту є Верховна Рада України. Цільові аудиторії включають:

Кабінет Міністрів України
Мінагрополітики
Державне агентство лісових ресурсів
Мінприроди
Обласні та місцеві органи влади
Експертні групи, зацікавлені у питаннях лісового сектору
Представники (асоціації) бізнесу
Профспілки лісового сектору
Неурядові організації (НУО)
Засоби масової інформації

[1]Програма лісів (Program on Forests - PROFOR) є багатостороннім партнерством, яке підтримує створення і поширення інноваційних підходів задля «стійких лісів для всіх». За більш детальною інформацією відвідайте сторінкуhttp://www.profor.info/ .

«Детектор медіа»

0 коммент.:

Дописати коментар