понеділок, 3 квітня 2017 р.

Відмито 44 мільйони, один підозрюваний помер — 70 томів справи «чорних лісорубів» слухатимуть на Вінниччині


Резонансну справу "чорних лісорубів" передали до рук служителів Феміди — слухатимуть 70 томів справи у Літинському районному суді Вінницької області. Саме таку підсудність цієї справи визначив сьогодні Апеляційний суд Вінницької області, передає Vlasno.info.

Першопочатково справу і скерували до Літинського районного суду, однак адвокати заперечили проти слухання резонансної справи "на районі" та просили скерувати обвинувальний акт до Апеляційного суду Вінницької області — тут мали би визначити підсудність. Як варіант, розглядали Вінницький міський суд.

Адвокат одного із обвинувачених аргументував це так: більш тяжке правопорушення вчинено у Вінниці, обвинувальний акт помістився на 350 сторінках, загалом справа "розкинулася" на 70 томах справи та потребує тривалого розгляду.

Заслуговує уваги і той факт, що справу має слухати колегія у складі трьох суддів, а у Літинському суді — всього три служителі Феміди: Віктор Желіховський, Наталія Білик, Павло Гопкін. Вони ж і слухатимуть цю справу.

Прокурор у справі навпаки заперечив проти такого клопотання адвоката та пояснив, що останній епізод у кримінальному провадженні вчинений саме на Літинщині — відтак, це відповідає вимогам чинного кримінального процесуального законодавства України та справа має слухатися у районному суді.

Сьогодні Апеляційний суд Вінницької області визначив, що таки Літинський районний суд візьметься за розгляд цієї справи.

Усього на лаві підсудних опинилися вісім підозрюваних: від реалізаторів та перевізників деревини, до бухгалтерок, які оформляли документи на фіктивних фізичних осіб-підприємців, проводили банківські операції.

Варто зауважити, ще до передачі справи до суду кількість підозрюваних зменшилася — пішов із життя один із них. Ще на стадії досудового розслідування він кепсько себе почував, тривалий час перебував у комі, йому не могли обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Кілька тижнів тому серце підозрюваного у незаконній порубці лісу не витримало.

Серед потерпілих у справі: три лісові господарства Вінниччини та лісогосподарське підприємство "Віноблагроліс".

Підозрюваним інкримінують: незаконну порубку лісу, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, крадіжку, підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
У цій справі, нагадаємо, слідство дійшло висновків, що підозрювані відмили під час незаконного продажу деревини на 44 мільйони гривень.

Фото із архіву Vlasno.info

0 коммент.:

Дописати коментар