неділя, 23 квітня 2017 р.

Наїзд чи напад: скандал навколо затримання машини з лісом в ЗакарпаттіУ Перечинському районі громадські активісти затримали вантажний автомобіль з лісом. Це затримання переросло в скандал.

У центрі уваги опинився громадський активіст Павло Павлов, який відомий провокативними акціями з блокування КПП на захист "пересічників".

Тепер Павло Павлов вирішив зайнятися лісом. Можливо, через те, що акції "пересічників" викликали масове обурення серед закарпатців. А вирубка лісу останнім часом викликає негативний резонанс.

Інцидент стався поблизу села Сімер, де Павло Павлов з іншими активістами затримали лісовоз "ЗІЛ". Самі активісти переконували, що автомобіль перевозив ділову деревину, а водій замість того, щоб чемно показати документи, мало не розчавив того ж таки Павлова.

"НАЇЗД. В буквальному сенсі, водій ЗІЛа, який перевозив ліс без документів та чипів, наїхав на голову громадської організації "Доста-Закарпаття" Павла Павлова. Лише пару днів тому назад Павло Павлов зупинив ще одну машину з діловою деревиною, яка також перевозилась без документів. Поки головний лісник краю дзеленчить орденами, активістів Закарпаття пробують знешкодити будь якими методами. Люди, що викривають корупційні злочини, можновладцям не потрібні", - у своєму траматично-пафосному стилі написала громадська активістка Лариса Ступак.

Згодом управління лісового господарства розповсюдило свою версію інциденту:

"У селі Сімер Перечинського району група активістів на чолі з Павлом Павловим без жодних підстав зі зброєю в руках (травматичною зброєю), зупинили вантажівку з лісом. Водій вирішив тікати з місця зупинки через острах.
Окрім того, в автомобілі марки "ЗІЛ" знаходилася деревина групи "Дрова" з військового лісництва. Водій перевозив дрова, які були офіційно придбані. Це говорить про те, що лісопродукція не була придбана в Перечинському лісовому господарстві.
Матеріали про скоєне правопорушення були направлені до правоохоронних органів".

Чим закінчиться інцидент? Чомусь здається, що притягненням до відповідальності активіста Павлова, якому важко буде пояснити, хто йому надавав повноваження зупиняти автівки і перевіряти документи. Звичайно, що друзі Павлова намагатимуться надавати йому підтримку і, не виключено, проводити акції протесту. Але навряд чи саме ця група активістів зможе зробити акції масовими. Бо це так званий "Список Данацка" - група маргіналів, які не мають позитивних вирішень проблем на користь громади і працюють на емоційно-агресивному рівні з використанням елементів циркового мистецтва, що лише викликає роздратування у суспільстві.

Тим не менше, чиновники лісгоспу також далекі від того, щоб ходити розслабленими і навіть акції активістів-маргіналів змусять їх бути значно обережнішими.

Виникає питання: а як дієво контролювати діяльність лісівників, щоб не дати їм знищувати ліси. Контроль повинні робити таки активісти, але це повинні бути авторитетні люди, яким довіряє громада. Таких в Закарпатті мало.

Василь Поляк для Prozak.info

0 коммент.:

Дописати коментар