четвер, 13 квітня 2017 р.

Мораторій на вивіз лісу за кордон не врятує Карпати, - міністр СемеракМіністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак розповів, що мораторій на вивіз деревини за кордон не врятує ліси Карпат.

Про це він сказав 7 квітня під час зустрічі з журналістами.

- У суспільстві мораторій позитивно сприймається. Але давайте тверезо проаналізуємо, - зауважив Семерак. - Коли цей закон ухвалювався, я був нардепом і теж голосував за нього. Мотивацією прийняття закону було стимулювання розвитку лісопереробної галузі. На перших етапах, коли мораторій набув чинності, цей закон стимулює зменшення вирубок. Та зауважмо, що в Коломиї австрійці будують величезний завод. І цей завод повинен принести прибуток.

"А закон про мораторій не припиняє рубки. Він тільки зупиняє вивіз лісу-кругляку, - додав міністр. - Отож, змалюю ситуацію конкретно: ліс-кругляк із буковинських лісів поїде в Коломию (не за кордон), там його розпустять на дошки. І ті дошки поїдуть туди, куди вони мають їхати".

Джерело: molbuk.ua
12.04.2017, 21:55
Эту новость выяснили участники недавнего пикета Минюста 10 апреля 2017 г. Оказалось, что Минюст приказ Семерака утверждать не собирается, так как его не завизировали МинАПК и Гослесагенство. И никогда не завизируют, так как одна лицензия на лося стоит 20-30 тыс. гривен, а таких лицензий в прошлый сезон охоты Гослесагенство выдало аж 301 штуку. А вместе с тем министр Семерак раструбил на всю страну, что лося теперь 25 лет стрелять не будут. Оказалась-что это неправда, так как незарегистрированный приказ Семерака никакого веса без утверждения Минюста не имеет.
И это – не единственный конфуз ,связанный с министром Семераком. Так, уже более года общественность, нардепы и его же сотрудники пишут ему письма и докладные с предложением снять директора-лесоруба Бирковича из Ужанского нацпарка, а он его не только не снял, он даже ему обычного выговора не влепил.
Такая работа министра Семерака нас не устраивает. Это не реформы природоохраны, а блеф. Поэтому в ближайшее время мы будем его серьезно пикетировать.

На фото-пикет в защиту лося у Минюста Украины. Переговоры в Минюсте Украины участников пикета:Пресс-лужба КЭКЦ
http://ecoethics.ru

0 коммент.:

Дописати коментар