четвер, 20 квітня 2017 р.

Скільки футбольних полів лісу зникає кожну хвилинуПлоща світових лісів за 25 років втратила 129 млн га, в першу чергу через діяльність людини

Про це в матеріалі для Al Jazeera пише журналіст-розслідувач Якопо Оттавіані, передає Politeka.

«Світові ліси разом з океанами поглинають величезну кількість вуглекислого газу, що циркулює в атмосфері. Це, фактично, легені Землі, і захист цих легких має вирішальне значення, якщо ми хочемо захистити біорізноманіття планети і боротися з глобальним потеплінням», – йдеться в статті.

За даними журналіста, в період з 1990 по 2015 роки світ втратив 129 млн га, знищених ланцюговими пилами, вогнем і цементом. Збезлісення, продовжив він, відбувається із загрозливою швидкістю: близько 10 га лісу, що еквівалентно 14 футбольним полям, зникає кожну хвилину.

Це відбувається внаслідок головним чином людської діяльності, такої як сільське господарство, видобуток сировини і урбанізація.

«Тим не менше, в глобальному масштабі темпи збезлісення за останні чверть століття зменшилися, а в деяких регіонах, таких як Китай і Європа, лісів стає більше завдяки лісовідновленню», – пише Оттавіані.

Однак в інших куточках світу людина залишається загрозою для лісів. Журналіст вказує на басейн Амазонки, Конго і Південно-Східної Азії. Наприклад, тільки в 2015 році Індонезія втратила близько 2,6 млн. га – результат однієї з найбільш руйнівних пожеж за останній час.


00:58 20 квітень 2017 року

0 коммент.:

Дописати коментар