субота, 1 квітня 2017 р.

Херсонський ліс. Говорять науковці: Ми дочекаємось масштабної екологічної катастрофи

На Херсонщині виникла нестандартна ситуація. Грошей на охорону лісу немає, але лісгоспи не мають бажання отримати грошову допомогу від облради.

Сьогодні в обласній раді відбулася нарада щодо ситуації з херсонськими лісами. За словами науковців ситуація в херсонських лісах критична. Борг у фінансуванні майже 5 млн. грн. Пожежні станції у лісгоспах зачинені. Як зазначив заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Херсонщини В. Михайленко: Ситуація критична.Грошей у лісництвах немає, але вони знайшли вихід - нищать ліс та за різними схемами збувають його. Підтвердженням цього є нещодавнє затримання керівника одного з лісгоспів.

Деякі тезиси з виступів науковців:

Ситуація в нас скоро буде аналогічна «бурштиновій республіці». До нас загони Нацгвардії будуть направляти. Ситуація катастрофічна, це питання національної безпеки Півдня України. Прогноз погоди показує, що в нас цим літом можуть повторитися пожежі, аналогічні пожежам 2007 та 20012 років.
« Як що це станеться, лісу в нас не буде. Ми його втратимо на два покоління»,- говорять науковці.

Як зазначив у своєму виступі професор Олександр Ходосовцев: «Відмінність херсонських лісгоспів від інших у тому, що у інших є промислові ліси. Від їх реалізації можуть фінансуватися лісгоспи, у тому числі реалізовуватися програми щодо відновлення тих самих промислових лісів, створення загонів порятунку лісів та інші заходи. Херсонські ліси не є промисловими, вони виконують лише захисну функцію, тому і спецфонд у ЛМГ наповнитися apriori не зможе. Немає коштів, немає охорони, немає кому і загони створювати»...За словами заступника обласного лісгоспу В. Михайленка грошей на утримання лісгоспів немає, на протипожежні заходи –теж. Протипожежні загони та станції розпущені. Їх немає! Сам керівник обласного лісгоспу на нараду не прийшов.

Рішення питання охорони лісу та його збереження було знайдено. Планувалось створити РЛП (Регіональний ландшафтний парк). Це приблизно 90 тис гектарів лісу. Фінансувати охорону цього парку з обласного бюджету. Кошти вже закладені. Але проти виступили самі лісники (це ті, які без грошей сидять) І питання «зависло у повітрі». Як зазначили науковці створення РЛП - це варіант збереження лісів.

За словами голови Херсонської облради В.Мангера: «Не потрібно доводи ситуацію до того стану, коли про неї почнуть говорити на всю Україну. Як про незаконний видобуток бурштину».

Депутат облради М.Ставицький взагалі назвав ситуацію саботажем. «Це саботаж проти поліції та облради», - заявив депутат.

На нараді було прийнято рішення запросити на сесію облради головного лісника області. А також звернутися до АПУ, Кабміну з приводу ситуації, яка виникла в лісах Херсонщини.

Мангер повідомив, що на пленарному засіданні сесії облради спробуємо заслухати пана Тищенка. Також було прийняте рішення зустрітися з керівниками 5 лісгоспів області, які виступили проти створення Регіонального Ландшафтного парку.

Крім цього сьогодні в Херсонській ОДА пройшло засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови ОДА Вадима Чабана.

Під час засідання розглянули питання щодо забезпечення та протидії масовим пожежам в природних екологічних системах області у пожежонебезпечний період 2017 року.

Дивує позиція правоохоронних органів. Всі все знають, всі все бачать. Вся область «гуде», а затримань, карних справ немає! Як таке може бути? Чекають, мабуть, перекриття Антонівського мосту у сезон морів? Чи на що можна списати таку поведінку?

0 коммент.:

Дописати коментар