субота, 29 квітня 2017 р.

Хмельницька область: відбулося комплексне тактичне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі

28 квітня на території Ізяславського лісового господарства, що в Ізяславському районі Хмельницької області, відбулося масштабне комплексне навчання із ліквідації умовної лісової пожежі. У заході взяли учать керівники області та районів, лісових підприємств Хмельниччини, рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Хмельницький області та служб взаємодії.

Мета – перевірити готовність до дій за призначенням усіх служб взаємодії під час ліквідації надзвичайної ситуації у лісових масивах. А також обмін досвідом у галузі забезпечення пожежної безпеки у лісомисливських господарствах краю. Навчання відбулося у кілька фаз.

Спершу відбувся огляд вододжерел, які використовуються при гасінні вогню, а також мінералізованих смуг, що стають на заваді поширення вогню. Далі лісгосп продемонстрував усю наявну протипожежну техніку: пожежні автомобілі, ранцеві оприскувачі, мотопомпи, захисний одяг, шоломи, рукави і стволи. Керівник підприємства запевнив, що цього цілком достатньо, аби забезпечити захист 24 тисяч гектарів лісу.

Далі перейшли до практичної фази. За тактичним задумом, внаслідок спалювання залишків стерні на присадибній ділянці поблизу лісу виникла пожежа. Через сильні пориви вітру вогонь швидко перекинувся на молоді насадження хвойних дерев. Існує реальна загроза поширення вогню лісом. Про пожежу дізнаються із системи відеонагляду, що функціонує на об’єкті. І спершу до ліквідації приступають добровільні пожежні дружини, далі прибувають лісівники із ранцевими оприскувачами, а після них у бій вступають відділення вогнеборців лісгоспу та пожежно-рятувальних підрозділів. На цей момент вогонь встиг охопити 100 кв. м. Кожна ланка працює на своїх місцях: лісівники із ранцевими оприскувачами ліквідують низову пожежу, інші поливають водою неохоплені вогнем насадження, а найпотужніші формування ліквідовують саме полум’я. За півгодини пожежу було локалізовано, а потім і ліквідовано.

Таким чином, вдалося відпрацювати і наочно продемонструвати боротьбу із лісовими пожежами на кожному етапі. Перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Дмитро Бондар зауважив, що подібні заходи вкрай важливі, адже нині в Україні стоїть гостро проблема захисту лісів від пожеж. «Аби зберегти ліси, потрібно, щоб усі лісокористувачі вміли ліквідовувати пожежі не гірше за професійних вогнеборців», - зауважив Дмитро Володимирович.

Після практичної фази відбулося засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасники зібрання обговорили стан пожежної безпеки у лісових господарствах краю, визначили недоліки та окреслили завдання. Одним із головних є активізація профілактичної роботи із населенням.ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Опубліковано: 28.04.2017, 16:40

0 коммент.:

Дописати коментар