вівторок, 18 квітня 2017 р.

Бальцерович пояснив свою позицію щодо експорту ліса-кругляка на вимогу МВФ


Україна повинна виконати вимогу МВФ.

Якщо в межах Меморандуму з МВФ Україна мала домовленість про експорт лісу-кругляку, то цю умову країна зобов'язана виконати. Таку думку висловив польський економіст Лєшек Бальцерович на телеканалі ZIK.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко пообіцяв скасувати мораторій на експорт лісу

"Я вважаю, що отримання траншів від МВФ для України є не негативної практикою. Адже надходження фінансової допомоги залежить від виконання певних умов, зокрема проведення реформ. Тому, я погоджуюся майже з усім, що очікує від України Міжнародний валютний фонд", – сказав Бальцерович.

"Питання експорту лісу-кругляку потрібно чітко вирішити з європейською спільнотою. Адже, якщо Україна підписала певну угоду, тобто Меморандум з МВФ, серед положень якої був дозвіл на експорт деревини, то Україна зобов'язана це виконувати. Якщо домовленість дійсно є, то не потрібно її порушувати", – вважає економіст.


Для отримання Україною другого траншу в 600 млн євро макрофінансової допомоги в Європі чекають скасування мораторію на експорт лісу. Український президент Петро Порошенко висловив намір зняти заборону на експорт деревини.

Закон про заборону експорту необроблених лісо- та пиломатеріалів (т.зв. ліс-кругляк) терміном на 10 років Порошенко підписав в липні 2015 року. Передбачалося, що він повинен стимулювати розвиток вітчизняної деревообробної промисловості.


0 коммент.:

Дописати коментар