четвер, 6 квітня 2017 р.

Визначена кількість видів дерев у світі

Міжнародна рада ботанічних садів з охорони рослин (Великобританія) визначив приблизне число видів дерев на Землі — 60 тисяч.

Відповідне дослідження опубліковане в Journal of Sustainable Forestry. Про це повідомляє 5 квітня Lenta.ru, посилаючись на BBC News.

Найбільше видів дерев (8715 одиниць) виростає в Бразилії, найменше — в арктичному регіоні Північної Америки (менше 1,4 тисячі одиниць).

Більше половини (58 відсотків) ростуть тільки в одній країні світу і не зустрічаються в інших. На думку вчених, це створює загрозу для існування рослин, зокрема, через погодні явища і людську діяльність.

Приблизно 300 видів дерев знаходяться під загрозою знищення, оскільки чисельність популяції кожної такої одиниці не перевищує 50 рослин. Наприклад, у Танзанії виростає Karomia gigas, представлений всього шістьма деревами. Вчені планують зібрати його насіння.

Для визначення числа видів дерев вчені Міжнародної ради ботанічних садів з охорони рослин використовували дані, отримані від 500 організацій-членів. Складання списку, як вважають експерти, допоможе зберегти рідкісні та зникаючі види.

Международный совет ботанических садов по охране растений (Великобритания) определил примерное число видов деревьев на Земле — 60 тысяч.


ліси в Карелії
Фото: Semenov.m7, Wikipedia

05.04.2017, 21:22

0 коммент.:

Дописати коментар