пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Води не вистачає


ПРОТЯГОМ останніх років рівень наповнення наших річок залишається на відмітці 20% необхідного стандарту. Тобто фактично Україна починає страждати від браку води. Це спричинено, зокрема, вирубуванням лісів, недотриманням промисловими підприємствами екологічних норм щодо очищення стоків, забудовою берегів річок та водоймищ, замуленням водних артерій, а також є наслідком недосконалості українського законодавства, позаяк за таке ставлення до природи передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

Це було темою інтерв’ю міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака телеканалу ZIK.

«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, в яких якість води була б на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», — сказав урядовець.

«Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни до кримінального законодавства, які передбачають підвищену відповідальність за завдану шкоду природі. Однак торік у грудні парламент у дуже швидкому режимі ухвалив закон, який забороняє 2017-го будь-які перевірки, зокрема й екологічні. Відтак відомство фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок», — наголосив Остап Семерак.

Устина ГРЕЧАНЮК.

0 коммент.:

Дописати коментар